Wystawa malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza „Retrowizje” w Wolbromiu

Retrowizje

Retrowizje

29 maja w Karczmie Klimtówka w Wolbromiu odbył się Wernisaż – Wystawa malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza „Retrowizje”. Kolorysty, symbolisty, rysownika.

Dobre, autentyczne, osobiste malarstwo w które trzeba się zagłębić, wpatrzyć a najlepiej jeszcze posłuchać samego autora o inspiracjach i jak powstało. Wernisaż piękną oprawą muzyczną uświetniłą zjawiskowa z młodego pokolenia pianistka Aleksandra Hortensja Dąbek, która wykonała dwa utwory Fryderyka Chopina. Prowadzącą Wydarzenie była Pani Karolina Sierpińska.

Nad Wydarzeniami Patronat Honorowy przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na wernisażu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom reprezentował sekretarz Waldemar Kolanko.

Wystawę malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza będzie można oglądać do końca czerwca br. Zapraszamy do Karczmy Klimtówka w Wolbromiu przy ul. Ordona 2.

Artysta przyjechał do Wolbromia nie tylko ze swoją Sztuką, ale również z przekazem. Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Wolbromiu ul. Pod lasem 1 poprowadził warsztaty plastyczne z uczniami szkoły na których dzieci wykonały kilkadziesiąt prac. Projekt charytatywny „Poprzez Sztukę patrzenie sercem na potrzeby innych” to wydarzenie w którym Artysta zaszczepia w młodych ludziach pasję jaką jest praca twórcza poprzez rozbudzanie empatii niesienia pomocy. Opiekę nad warsztatami współpracując i pomagając brała udział Ewa Serwatka.

Na wernisażu można było kupić za symboliczną cenę wystawione prace, a uzyskane środki dzieci wraz z Academy i Szkoła przekazane zostały dla ucznia klasy II Szkoły Podstawowej w Pilicy na dofinansowanie zakupu protez.

Głównym sponsorem Wydarzeń jest Pani Mariola Pasternak właścicielka Karczmy i Hotelu Klimtówka, KarewiczArt Academy – Krzysztof Kit Karewicz oraz Barbara Górska prowadząca – Macharcowy Dom w Puszczy Augustowskiej.

Patroni medialni: Wieści Wolbromskie, Stowarzyszenie Mediów Polskich, Warszawska Izba Gospodarcza, TTG Wiadomości Gospodarcze.

Koordynatorami Wydarzenia są Pani Iwona Misztal i Karolina Sierpińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *