Wzrosną pensje pracowników Polskiego Radia w 2024 r.

Polskie Radio

Polskie Radio

W 2024 roku pensje pracowników Polskiego Radia wzrosną o 14,4 proc. w stosunku do tego roku.

Tak wynika z projektu planów programowo-finansowych Polskiego Radia na przyszły rok, do którego dotarł portal WirtualneMedia.pl. Opisano tam założenia dotyczące zawartości programowej poszczególnych anten oraz przewidywane wydatki i koszty, jakie poniesie publiczny nadawca w związku z prowadzoną działalnością.

Polskie Radio pisze o „urealnieniu poziomu wynagrodzeń” i w związku z tym zapowiada podwyżki płac dla swoich pracowników. Ich wzrost wraz ze świadczeniami na rzecz pracowników ma wynieść 26,8 mln zł, co oznacza, że pensje pracowników podskoczą o 14,4 proc. w stosunku do tego roku.

„Regulacje wynagrodzeń dotyczyły zarówno zmian w zakresie minimalnego wynagrodzenia, jak również zmiany wynikającej z presji płacowej pracowników i związków zawodowych. W wyniku inflacji w 2021 r., jak i dwucyfrowej w 2022 r. oraz równie wysokiej zakładanej w 2023 i 2024 r., gdzie systematycznie następuje realny spadek płac, wprowadzono systemowe regulacje, które chociaż częściowo mają to niekorzystne zjawisko rekompensować” – czytamy w projekcie Polskiego Radia. Jednocześnie nadawca przyznaje, że przyrost o 14,4 proc. „nawet nie rekompensuje jednorocznej inflacji”.

W kwietniu związkowcy uzgodnili już z Polskim Radiem podwyżki wynagrodzeń. Przeciętne wynagrodzenie w firmie miało wzrosnąć o prawie 800 zł brutto (niektórym nawet o 1500 zł brutto). Wszystko miało zależeć m.in. od siatki płac, zajmowanego stanowiska czy stażu pracy w spółce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *