Otwarcie Kongresu Mediów w Ziemi Świętej z udziałem Palestyńskiego Ministra Turystyki w dn. 19.08.br.

W odpowiedzi na apel Kustosza Ziemi Świętej oraz po osobistej wizycie przedstawicieli Arab Hotel Association w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Mediów Polskich, została podjęta inicjatywa zorganizowania Kongresu Polskich Mediów w Ziemi Świętej. Dzięki zaangażowaniu wielu współorganizatorów, w tym wspomnianego Arab Hotel Association oraz Biura Podróży Jerusalem T&T i Palestyńskiego Ministerstwa Turystyki i Starożytności, idea Kongresu została wcielona w życie i zaplanowana na 18-25 sierpnia br. Wobec niniejszego, JUBILEUSZOWY – X KONGRES POLSKICH MEDIÓW zaprowadzi jego uczestników do Ziemi Świętej i będzie to trzecie już w tym miejscu spotkanie żurnalistów pod patronatem SPM-u. Poprzednie edycje były zorganizowane na zaproszenie Izraelskiego Ministerstwa Turystyki.

W Kongresie wezmą udział przedstawiciele mediów ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych. Dziennikarze reprezentują prasę, radio i telewizję oraz media elektroniczne. W tak krótkim czasie udział zgłosiło aż ponad 80 osób.

W programie planowane są obrady plenarne w Betlejem, spotkania z najwyższymi władzami Palestyny, w tym spotkanie z Mahmudem Abbasem – prezydentem Palestyny, Jego Eminencją Fouad Twal – patriarchą Jerozolimy, Kustoszem Ziemi Świętej, panią Verą Baboun – burmistrzem Betlejem. Program przewiduje także pobyt w Jerycho, Hebronie, Ramallah, Jenin, nad Morzem Martwym i Jeziorem Tyberiadzkim oraz w Nazarecie.

Z zapowiedzi Stowarzyszenia Polskich Mediów, wydarzenia z Kongresu będą relacjonowane na bieżąco. Zainteresowane media otrzymaniem relacji fotograficznej prosimy o kontakt z Cezarym Kopczyńskim ck@polskiemedia.org.

Istnieje możliwość połączenia telefonicznego i przeprowadzenia rozmowy z organizatorem Kongresu, p. Markiem Traczykiem, pod nr telefonu 00972 528206762.

Na stronie www.polskiemedia.org  oraz  www.facebook.com/polskiemedia będziemy informowali o realizacji programu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *