X Kongres Mediów w Ziemi Świętej, 18-25 sierpnia 2015 r.

Na zaproszenie Arab Hotel Association (AHA), Palestyńskiej Izby Gospodarczej, przy współpracy z Palestyńskim Ministerstwem Turystyki i Starożytności zapraszamy na X Kongres Mediów w Ziemi Świętej, 18-25 sierpnia 2015 r. Jest to już równocześnie drugi Kongres SPM  w Ziemi Świętej.

W programie planowane są obrady plenarne w Betlejem, spotkania z najwyższymi władzami Palestyny w tym z Mahmudem Abbasem Prezydentem Palestyny, Patriarchą Jerozolimy, burmistrzami Betlejem, Jerycha, Hebronu. Odwiedzimy też Hebron, Herodion, Jerozolimę, Jerycho, Kanę Galilejską, Morze Martwe, Nablus, Nazaret, Tyberiadę, Jezioro Galilejskie i Ramallah.

W Ziemi Świętej jesteśmy gośćmi: Zrzeszenia Palestyńskich Hoteli, Palestyńskiej Izby Gospodarczej oraz Ministerstwa Turystyki i Starożytności. Transport zapewnia Biuro Podróży Jerusalem T&T.

Ze względów na rosnące koszty biletów w regularnych liniach lotniczych na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa w dniu 18.08.br. powrót w dn. 25.09. br  zrezygnowaliśmy z dalszych rezerwacji u wysokokosztowych przewoźników.

Otrzymaliśmy dodatkowe miejsca w locie charterowym Enter Air  wylot 17 sierpnia z Warszawy, ok 23.00. Powrót 26 sierpnia w godzinach porannych do Katowic. BP Santiago Tours czarterujące ten rejs podjęło się zminimalizowania kosztów przejazdu autokarem do Warszawy.   W tym przypadku uczestnicy zyskują wydłużenie pobytu wraz z noclegami.

W programie planowane są obrady plenarne w Betlejem, spotkania z najwyższymi władzami Palestyny w tym planowane jest spotkanie z Mahmudem Abbasem Prezydentem Palestyny, Jego Eminencją Fouad Twal Patriarchą Jerozolimy, panią Verą Baboun burmistrzem Betlejem.

Koszty pobytu: każdy uczestnik opłaca bilet lotniczy charterowym rejsem Enter Air  na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa 1650 zł wraz z transferem  z lotniska w Tel Awiwie i ubezpieczeniem. Obsługą rezerwacji biletów lotniczych zajmuję się p. Paulina Dąbrowska z Biura Podróży Holiday Travel, tel. +48 22 210 06 09, e-mail: paulina@holidaytravel.pl.

Na miejscu pokrywamy koszty organizacji technicznej i wizualizacyjnej oraz zwyczajowy bakszysz – członkowie SPM – 110 Euro, media niezrzeszone oraz przedstawiciele biur podróży 150 Euro.

Pobyt obejmuje: transport autokarem, noclegi w pokojach dwuosobowych, wyżywienie (śniadanie, obiady i kolacja). W przypadku przylotu w dn. 18.08. oraz wylotu w dn. 26.08. br. –  minimalna dopłata za dodatkowe noclegi w dn. 18.08. oraz w dn. 25/26.08.br. w kwocie 30 Euro. Na życzenie istniej możliwość zamówienia  pobytu w pokoju jednoosobowym.  Dopłata do jedynki 150 USD.

Zainteresowanych przedstawicieli biur podróży udziałem w Kongresie uprzejmie prosimy o akredytację on-line: http://kongresmediow.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja.

Akredytację przyjmujemy do 06.08.br.

Zainteresowanych przedstawicieli mediów udziałem w Kongresie uprzejmie prosimy o akredytację on-line: http://kongresmediow.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja

Na podany e-mail przy akredytacji będziemy przesyłali status akredytacji oraz aktualizację programu pobytu.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 22 22 50 111 lub pisząc na maila wawa@polskiemedia.org

Komentarze

 1. Mam pytanie w jakich hotelach mieszkać będą goście?Czy można otrzymać informację na ten temat? Z góry dziękuję.

 2. Witam,
  Do Ziemi Świętej się nie wybieram, bo tu mieszkam. Mimo używania na codzień języka hebrajskiego, a nie polskiego, wiem jednak, że w języku Mickiewicza i Tuwima pisze się bakczysz lub bakszysz, a nie pretensjonalnie wyglądający i będącym kolejnym przykładem żałosnego poziomu języka w polskich mediach baksheesh. Proszę do mnie pisać prawidłową polszczyzną lub wcale.
  Pozdrawiam,
  Krzysztof Dawid Majus

  1. Szanowny miłośniku języka Mickiewicza i Tuwima. Widać, że zaiste jesteś miłośnikiem pięknej polszczyzny w wydaniu wspomnianych panów,ale tylko teoretycznie i od święta. Na co dzień proszę pisać do nas prawidłową polszczyzną lub wcale.Zanim więc dostrzeżesz źdźbło w oczach innych,dostrzeżże belkę w swoich własnych!
   Pozdrawiam
   Renata Maria Minus

 3. Dziękuję za zaproszenie. Udział w X Kongresie Mediów w Ziemi Świętej to niezwykłe wydarzenie oraz możliwość promocji w mediach kultury, tradycji i wielowiekowej tradycji Ziemi Świetej

 4. Piękna idea…. Ziemia Święta – marzenie każdego chrześcijanina…. a do tego kongres…Marek, jesteś niesamowity

 5. Rewelka, polecam jak z Markiem to na koniec świata, proszę wierzyć zawsze było ekstra, i nie martwcie się bo jakość bez zarzutów, hotele, wyżywienie a program to mało kto taki jest w stanie zrealizować – i do zobaczenia w Ziemi Świętej.
  A czepianie się o słówka i pisownię to jakieś drobnomieszczaństwo

 6. Byłem tam w czerwcu, wozili nas Palestyńczycy, więc z propozycji nie skorzystam, aczkolwiek wydaje się interesująca. Dosyć korzystna cenowo, choć jestem ciekaw, czy będą wycieczki fakultatywne (np. Tel Aviv i kąpiel w Morzu Śródziemnym lub Masada)i za ile? Natomiast sierpień to istotnie najgorętszy miesiąc w Izraelu, a więc w Państwie Palestyny też.

 7. Powodzenia! Grunt to nie dac sie zastraszyc i byc upierdliwym. Rządać wody, kontaktu z ambasadą, wyjasnień, etc. Wtedy puszcza Was szybko 😉

  1. Z tym trzepaniem to bzdura, a bilet wcale nie jest tani, w maju bylam za 800 zł w obie strony. A gorąco rzeczywiście będzie jak diabli.O ile wiem, nie ma państawa Palestyna.

 8. A ja poleciałam do Izraela czyli Tel Awiwu za 120 zł. Przebiłam licytację. Kiedy ktoś pisze o kosztach biletów i je porównuje to nie wie o czym pisze. Albo jak widać u ks, że pisze dla potrzeb własnego ekshibicjonizmu o politycznych harców. Po pierwsze linie lotnicze mają własne taryfy i kto pierwszy ten kupuje po niskiej cenie. Po drugie ks jest przykładem ignoranta historii! Nie ma jeszcze Państwa Palestyna bo Polska uczestniczyła w politycznej hucpie kiedy głosowano nad uznaniem tego Państwa. Sługus minister MSZ Sikorka, dostał komendę od żony z pochodzenia Dawida i Abrahama by sabotować powstanie tego Państwa. Izrael blokuje uznanie Palestyny a USA rządzone przez korporacje finansową Dawidów też nie uznają tego wielowiekowego narodu zamieszkałego te tereny. Dłużej niż synowie Abrachama, bo jak on wyruszał z Ur czyli Babilonii, to Palestyńczycy – Filistyńczycy już tu byli!

 9. Czy można lecieć na własną rękę? Jakie wtedy są koszty pobytu? Proszę o pilną odpowiedź organziatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *