XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016 – 11-13 maja 2016

Organizatorem Międzynarodowych Targów STACJA PALIW jest Polska Izba Paliw Płynnych, organizacja zrzeszająca firmy operujące w różnych segmentach rynku paliwowego.

stacja-paliw-logo

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW to ważne wydarzenie biznesowe nie tylko dla wszystkich przedsiębiorców szeroko pojętej branży paliwowej, ale również tych, którzy interesują się tematem paliw oraz szeroko pojętego handlu detalicznego (ang. retail). To zatem miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów i rozwiązań dla stacji paliw oraz środków transportu, w tym szybko rozwijającej się oferty IT dla tych sektorów, ale także szeroko pojętej infrastruktury przystacyjnej, obejmującej dziś zarówno sklep convienience, jak i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne czy strefę wypoczynku i relaksu dla klientów stacji. Obecność na Targach daje więc niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców ze zróżnicowanych branż.

To także miejsce i czas, które wykorzystujemy, jako izba gospodarcza zrzeszająca podmioty sektora MŚP, do podnoszenia świadomości konsumentów – czyli praktycznie wszystkich Polaków, bo przecież bez paliw nasze życie, nie tylko gospodarcze, ale też zwykłe funkcjonowanie każdego obywatela naszego kraju jest dziś praktycznie niemożliwe.

Targi to nie tylko spotkanie branży Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP), które generują w naszym kraju – proporcjonalnie do swej wielkości – największe wpływy do budżetu. To także kwestia tak bardzo podnoszonego dziś bezpieczeństwa energetycznego kraju. To od kondycji naszej branży, tzw. infrastruktury krytycznej: energetyki, usług finansowych, transportu (w tym sieci logistyki paliwowej) oraz komunikacji, jako najwrażliwszych elementów funkcjonowania każdego państwa zależy przecież ogólny stan gospodarki.

To, jaka będzie Polska i świat, zależy wprost od tego, co robimy teraz. Nie bez kozery taki nacisk kładzie się dziś na sektor B+R: Badania i Rozwój. Potrzeba nam jednak nie tylko innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadały na potrzeby wciąż zmieniającego się świata, lecz przede wszystkim ludzi, którzy będą je tworzyć i realizować. Stąd na naszych Targach specjalny sektor: Młode Kadry. Zachęcamy zarówno do wysłuchania wykładów profesorów, jak zapoznania się z osiągnięciami studentów, bo to najcenniejszy kapitał, jakim dziś dysponujemy.

Nowoczesna stacja paliw to dzisiaj nie tylko sprzedaż paliw silnikowych. To często całe centrum handlowo-usługowe, a jej prowadzenie wymaga wiedzy z różnych, odległych z pozoru dziedzin, jak np. HoReCa (hotelarsko-gastronomiczna), FMCG (zaopatrzenie sklepu), wyposażenia i aranżacji wnętrz czy architektury krajobrazu – kształtujące obowiązkowe dziś na stacjach paliw strefy relaksu. Naturalnym rozszerzeniem oferty dla konsumenta są myjnie samochodowe. Coraz większa konkurencja na tym rynku wymaga jednak nieustannego podnoszenia jakości świadczonych usług i stosowania rozwiązań usprawniających zarówno sam proces mycia, jak i jego aspekty ekonomiczne. Tradycyjnie na Targach goszczą firmy paliwowe, dostawcy infrastruktury służącej do magazynowania i wydawania paliw oraz sektora myjni, producenci i dystrybutorzy związani z szeroko pojętą branżą paliw. Obecność na Targach daje niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców nie tylko krajowych. Jednak na myjniach i sklepach  oferta dodatkowa dzisiejszej stacji paliw się nie kończy. Naturalnym uzupełnieniem detalicznej oferty paliw jest ich hurt, a zatem i transport – stąd dużą część powierzchni terenu otwartego Targów zajmują producenci cystern. Nie można pominąć także zarządzających flotami – zarówno firmowych aut osobowych, jak i transportowych. Dla nich istotna będzie oferta kart paliwowych oraz wszystkiego, co związane z szeroko pojętą logistyką – zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.

Targi STACJA PALIW to nie tylko oferta wystawiennicza dostawców wyposażenia nowoczesnej stacji paliw i infrastruktury jej towarzyszącej, ale również platforma wymiany wiedzy biznesowej, technicznej i technologicznej oraz prawnej. Dlatego też wśród imprez towarzyszących Targom nie zabraknie takich wydarzeń, jak: seminaria, warsztaty, spotkania branżowe, prezentacje i forum rynku paliw płynnych. Różne formy tych spotkań pozwalają na optymalną wymianę wiedzy, doświadczeń, kreatywną dyskusję z ekspertami urzędów i instytucji, zajmujących się nadzorem nad obrotem paliwami, ich jakością, logistyką itd.

Istotnym wydarzeniem każdej edycji Targów STACJA PALIW jest prestiżowy Konkurs „Produkt Roku”, który wyłania najlepsze produkty i usługi prezentowane przez wystawców IV edycji Konkursu „Złota Stacja” 2016.

Centrum Wystawiennicze EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Więcej o Targach STACJA PALIW 2016 na www.targi.paliwa.pl

Organizator XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016:
Polska Izba Paliw Płynnych
ul. Słomińskiego 19 lok. 521, 00-195 Warszawa
tel./fax (22) 637 50 77

stacja-paliw-plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *