Z Kętrzyna przez Szymany w świat

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Kętrzyn na Mazurach jest miastem o dużym potencjale rozwojowym. To świetne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Położenie Kętrzyna w sąsiedztwie Wielkich Jezior Mazurskich i na szlaku turystycznym Gierłoż – Święta Lipka daje podstawę do rozwoju miasta jako ośrodka wypoczynkowo-turystycznego. Lotnisko w nieodległych Szymanach otwiera szlaki w świat.

Już w najbliższą sobotę w Warszawie na konferencji „Invest in Kętrzyn” potencjał miasta i powiatu kętrzyńskiego zaprezentują Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna oraz Michał Kochanowski, starosta kętrzyński. Możliwości transportu, logistyki przedstawi Dominik Markowski, manager marketingu Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.

Dostępność komunikacyjna

Kętrzyn oddalony jest od stolicy województwa, Olsztyna, o około 90 km, od Mrągowa i Giżycka po ok. 30 km). Przez Kętrzyn przebiega także linia kolejowa relacji Olsztyn-Ełk-Białystok. Najbliższe przejście graniczne kolejowe (ciężarowe) Skandawa – Żeleznodorożnyj jest oddalone o 30 km od Kętrzyna. Niedaleko stąd do lotniska w Szymanach.

Odległości do najważniejszych lotnisk:

  • Szymany – 83 km
  • Gdańsk – 235 km
  • Warszawa – 254 km

Sektory gospodarki z największym potencjałem:

  • przemysłowy (drzewny, meblarski, elektryczny, elektrotechniczny, odzieżowy, spożywczy)
  • usługowy
  • turystyka

Zapraszamy na konferencję „Invest In Kętrzyn”. Sobota 23 lutego, godzina 11:00, hotel Gromada przy Placu Powstańców w Warszawie.

Akredytacja on-line: http://miastoketrzyn.szef.co/formularze/akredytacja/

foto: Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *