Zatrzymanie trzech niebezpiecznych członków „Państwa Islamskiego”

Terroryści

Centralne Biuro Sądownicze Maroka, podlegające Generalnej Dyrekcji Nadzoru Krajowego Terytorium dokonało w czwartek aresztowania trzech niebezpiecznych osób w wieku 24 i 30 lat, będących członkami tak zwanego Państwa Islamskiego i działających w miastach Laâyoune, Salé i Marakesz – informuje ministerstwo.

W prowadzonym w tej sprawie dochodzeniu ustalono, że zatrzymani, którzy przysięgli wierność tak zwanemu kalifatowi „Daech”, uczestniczyli w działaniach mających na celu podburzanie do zabójstw i krwawych egzekucji oraz interesowali się technikami produkcji pocisków i materiałów wybuchowych – precyzuje komunikat.

Śledztwo ujawniło również, że jeden z zatrzymanych, który służył w przeszłości w szeregach separatystów „Polisario” w Tindouf, miał zamiar przeprowadzić zamachy terrorystyczne na terenie Królestwa w imię „Daech.

W czasie przeszukiwania lokalu zajmowanego przez zatrzymanych, skonfiskowano sprzęt elektroniczny, „dowód tożsamości” wydany przez separatystów, mundur wojskowy bojownika „Polisario” oraz flagę separatystów.

Po zakończeniu dochodzenia, które toczy się pod nadzorem prokuratury, zatrzymani zostaną przekazani wymiarowi sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *