ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA – łączymy zielony biznes

ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

Już wkrótce – 2-4 września 2021 r. spotkamy się w Warszawie na 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA.

Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 139 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch i Danii. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka.

Program Wystawy dostarcza wiedzy i inspiracji biznesowych, a jego formuła jest otwarta na rozwiązywanie problemów i podawanie sprawdzonych rozwiązań – udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Odwiedzający targi producenci roślin oraz handlowcy i kupcy z centrów ogrodniczych będą mogli się dowiedzieć o najnowszych trendach konsumenckich i działania, które w związku z tym warto podjąć (Alicja Cecot), o trudnościach, nowych technologiach i rozwiązaniach dotyczących wprowadzania i rozwoju e-commerce (Sebastian Błaszkiewicz oraz Katarzyna Manios, Unity Group) oraz o wdrażaniu paszportyzacji roślin (Agnieszka Sahajdak z Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa). Architekci krajobrazu, wykonawcy ogrodów i przedstawiciele samorządów, władz lokalnych i developerów biorąc udział w konferencji Mocno Zielone Miasto poznają wartość inwestycyjną i monetarną roślin, ale także społeczną, zdrowotną i klimatyczną (dr Charlie Hall, Texas A&M University). Zainspirują się rozwiązaniami polskich projektantów (Bartłomiej Gasparski, Palmett i Wojciech Januszczyk, Fundacja Krajobrazy), a może wprowadzą koncepcje rozwoju miasta wpisanego w park (Tom Rozendal, Ambasada Królestwa Niderlandów). Przekonają się też jak platforma oparta na technologiach GIS pomaga w zarządzaniu zielenią (dr inż. PRZEMYSŁAW SZWAŁKO, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie).

Floryści i właściciele kwiaciarni zobaczą wykonanie blisko 20 kompozycji okazjonalnych i eventowych łączących rośliny ogrodowe z kwiatami ciętymi (Katarzyna Sikora, Mistrzyni Florystyki oraz Maria Sarnowska, właścicielka Pracowni Florystycznej Florys).

Wisienką na torcie jest jak zwykle Konkurs Roślin Nowości, który wyłoni spośród 26 zgłoszonych taksonów laureatów, czyli rośliny które wg jury są najcenniejsze i z największym potencjałem handlowym.

Zapraszamy na najbardziej zieloną wystawę w Polsce i skorzystanie z możliwości spotkań, budowania nowych kontaktów i relacji, wymiany i pozyskania wiedzy. Będzie to także okazja do bezpośredniego spotkania z ludźmi, którzy kochają to co robią i zachęcają też innych do odkrywania zieleni, korzystania ze wszystkich jej walorów i zwiększania ich ilości w ogrodach prywatnych, i w środowisku miejskim.

Więcej informacji: www.zielentozycie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *