Zmiany na multipleksach TVP. TVP World wraca do naziemnej telewizji cyfrowej

Pilot i w tle ekran telewizora
Pilot i w tle ekran telewizora
Fot. Piotr Cichosz / Unsplash

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała nowy rozkład miejsc na multipleksach Telewizji Polskiej po zmianie standardu MUX-3 na DVB-T2/HEVC.

W połowie grudnia MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport i TVP Historia) zmieni standard na DVB-T2 z kodekiem HEVC. Pierwszy etap przełączeń na nowy standard nastąpi w nocy z 14 na 15 grudnia i obejmie zachodnią część Polski, czyli: województwo zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. We wschodniej części Polski (w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim) przełączenie będzie miało miejsce w nocy z 18 na 19 grudnia.

KRRIT poinformowała, że zgodnie z deklaracją TVP na MUX-3, od 19 grudnia dostępne będą: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP ABC i TVP Kultura. Tym samym liczba kanałów zostanie zwiększona z 6 do 8.

W skład MUX-6 od 13 stycznia 2024 roku mają natomiast wchodzić: TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, Alfa TVP, Belsat TV i TVP World. To 8 stacji zamiast dotychczasowych 9.

Po zmianach TVP pozostanie jedno wolne miejsce na MUX-6.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *