Zostań Turystycznym Dziennikarzem Roku 2019

Turystyczny Dziennikarz Roku

Turystyczny Dziennikarz Roku

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu “Turystyczny Dziennikarz Roku” i zgłaszanie najlepszych materiałów dziennikarskich z 2019 roku mających na celu popularyzację polskiej turystyki. Do konkursu przyjmowane są artykuły prasowe oraz internetowe, audycje radiowe, materiały wideo i programy telewizyjne oraz fotoreportaże, które powstały w ubiegłym roku.

Organizator przedsięwzięcia, Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do przesyłania zgłoszeń w konkursie w czterech kategoriach:

– Polska jest pięknym krajem, który ma wiele do zaoferowania turystom. O tym, co warto zobaczyć niejednokrotnie dowiadujemy się od dziennikarzy. Konkurs ma na celu docenienie ich pracy w rozwój polskiej turystyki – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

– Media inspirują Polaków do zwiedzania naszego kraju, informują o nowych atrakcjach czy ciekawych sposobach na spędzanie wolnego czasu. Są ogromnym wsparciem dla popularyzacji turystyki krajowej, dlatego chcemy docenić ich pracę. Jestem pewien, że nadesłane w tym roku materiały zabiorą nas w kolejną niezapomnianą podróż i odkryją przed nami nieznane dotąd zakątki Polski. Zapraszam wszystkich do udziału – dodaje Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Konkurs “Turystyczny Dziennikarz Roku 2019” jest wydarzeniem skierowanym do dziennikarzy, redaktorów, reporterów i fotoreporterów, a zgłaszanymi pracami konkursowymi mogą być:

 • opublikowany artykuł prasowy w 2019 r.;
 • artykuł internetowy opublikowany w portalu internetowym w 2019 r.;
 • materiał wideo opublikowany w portalu internetowym w 2019 r. (w tym portale streamingowe i pay per view) lub w telewizji;
 • wyemitowana w 2019 r. audycja radiowa lub telewizyjna;
 • opublikowany/wyemitowany w 2019 r. jednostkowy artykuł/audycja, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych;
 • fotografie, zrealizowane w 2019 r. w ramach fotoreportaży (należy przesłać 3-6 fotografii).

Konkurs rozpoczyna się 23 stycznia 2020 roku – zgłoszenia można przesyłać do 14 lutego 2020 roku, poprzez stronę internetową: https://dziennikarzroku.polska.travel/

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzców do 12 marca 2020 roku. Nagroda główna, dla każdego zwycięzcy spośród czterech kategorii konkursowych, wynosi 3 000 zł netto i będzie przyznawana podczas gali rozdania nagród – 16 kwietnia 2020 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W skład Kapituły wchodzą:

 • Przewodniczący kapituły: Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej, POT,
 • Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
 • prof. Jacek Borzyszkowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
 • Marta Chełkowska, prezes zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,
 • Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej,
 • Rafał Szlachta, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju.

Konkurs jest ogłoszony już po raz drugi. W zeszłym roku cieszył się dużą popularnością wśród dziennikarzy zajmujących się tematyką turystyczną.

POT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *