Związkowcy z TVN chcą podwyżek i likwidacji śmieciówek

Główna siedziba TVN w budynku Media Business Centre przy Wiertniczej 166 w Warszawie.
Główna siedziba TVN w budynku Media Business Centre przy Wiertniczej 166 w Warszawie.
Fot. Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72955421

Podwyżki płac dla wszystkich pracowników TVN w wysokości średniej inflacji i umowy o pracę dla wszystkich samozatrudnionych i na tzw. „śmieciówkach” – takie postulaty przedstawili zarządowi TVN członkowie Związkowej Alternatywy Związku Zawodowego Pracowników TVN. 

Związkowcy postulują, by podwyżki płac dla wszystkich pracowników i współpracowników odnosiły się do średniej inflacji za ostatnie 12 miesięcy. Ich zdaniem ostatnie podwyżki płac (średnio 3 proc. w 2022 roku i 8 proc. w 2023 roku) przy oficjalnej kilkunastoprocentowej, a rzeczywistej kilkudziesięcioprocentowej inflacji w latach 2022-23 spowodowały, że „realne płace pracowników zmalały drastycznie”.

W piśmie do zarządu nadawcy Związek domaga się także, aby zarząd TVN zaproponował umowy o pracę wszystkim pracownikom zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych i samozatrudnienia. Wnioskuje również o zagwarantowanie pracownikom średnio 22 dyżurów miesięcznie dla umów mających zmienną część honoracyjną (zależną od liczby dyżurów). „Obecnie pracownicy mogą nawet zarabiać 1/3 mniej, gdy firma nie znajdzie dla nich zadań, jednocześnie uniemożliwiając im wykonywania innej pracy, narzucając zakaz konkurencji” – alarmują związkowcy.

Obecnie przedstawiciele pracowników czekają teraz na termin spotkania z zarządem, by omówić powyższe postulaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *