Związkowcy z TVP chcą 1 tys. zł podwyżki

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Związkowcy z Telewizji Polskiej chcą powrotu do rozmów o podwyżkach wynagrodzeń, sugerują podniesienie pensji zasadniczej o 1 tys. zł. Powołują się na 2,7 mld zł, które TVP i Polskie Radio mają dostać z budżetu państwa.

O sprawie informuje serwis wirtualnemedia.pl. Jak dowiedział się portal, Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji w piśmie skierowanym do władz Telewizji Polskiej w zeszłym tygodniu proszą o powrót do rozmów w sprawie regulacji wynagrodzeń w 2023 r. »w związku z rozpoczętym nowym rokiem i dalszym ciągu rosnącymi kosztami utrzymania«.

– Przy braku zgody pracodawcy w 2022 r. na przyznanie pracownikom świadczenia świątecznego oraz podwyżki inflacyjnej, ponawiamy naszą prośbę o podniesienie wynagrodzenia zasadniczego o 1.000 zł wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę – napisali związkowcy w piśmie do zarządu przypominają.

Związkowcy, domagające się podwyżek dla etatowych pracowników, powołują się na rosnącą inflację, ale także zwracają uwagę, że zgodnie w ustawą budżetową w 2023 roku Telewizja Polska i Polskie Radio mają dostać z budżetu państwa 2,7 mld zł, czyli o ok. 0,7 mld więcej niż w ubiegłym roku. „Uważamy też, że przyznane Spółce środki wystarczą też na ten cel, gdyż to dzięki wszystkim Pracownikom Spółki można realizować konkretne zadania misji publicznej” – podkreślili przedstawiciele związków zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *