Zwolnienia grupowe w Agorze obejmą 180 osób

Agora
Agora
Fot.: Adrian Grycuk / Wikimedia

Związkowcy podpisali porozumienie z zarządem Agory w sprawie zwolnień grupowych – pracę straci maksymalnie 180 pracowników.

Według nieoficjalnych informacji, około 80 proc. z likwidowanych etatów ma dotyczyć zespołu „Gazety Wyborczej”.

Zwalniani pracownicy oprócz odpraw wynikających z przepisów otrzymają rekompensaty, których wysokość będzie uzależniona od stażu pracy w Agorze. Kwota bazowa przy stażu do 5 lat to 7640 zł brutto, do 10 lat – 15 280 zł brutto, do 15 lat – 17 190 zł brutto, do 20 lat – 19 100 zł brutto, do 25 lat – 21 010 zł brutto, do 30 lat – 22 920 zł brutto, a powyżej 30 lat – 24 830 zł brutto. Pracownicy mogą też liczyć na 1,5 tys. zł brutto dodatku, jeśli przed podpisaniem umowy o pracę przez co najmniej rok w sposób regularny świadczyli pracę w Gazeta.pl lub w „GW” na podstawie umów cywilnoprawnych.

Zwalniane osoby będą mogły skorzystać ze wsparcia psychologicznego i wsparcia działu HR w poszukiwaniu pracy. Zwalnianym Agora przedłuży pakiet medyczny w sieci Luxmed do końca 2024 roku, a spłacający pożyczki mieszkaniowe z funduszu świadczeń socjalnych będą mogli nadal korzystać z niskiego oprocentowania (2 proc.).

Agora zwolni większość odchodzących z pracy osób z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za ten okres.

Będą też organizowane spotkania dotyczące zwolnień, które rozpoczną się 12 lutego.

W poniedziałek oprócz porozumienia ws. zwolnień grupowych zarząd Agory podpisał list intencyjny, w którym zobowiązał się, że wkrótce rozpocznie ze związkowcami rozmowy o podwyżkach dla pracowników, którzy zostaną w firmie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *