Biznes to też sztuka, a sztuka to biznes

Forum Humanum Mazurkas

Hotel Mazurkas – jedyne chyba hotel i centrum konferencyjne, które stały się świątynią sztuki

Stoi w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim na skrzyżowaniu autostrad. Taka lokalizacja to gwarancja łatwego dojazdu z całej Polski dla uczestników odbywających się tu przez cały tydzień konferencji. Hotel posiada rewelacyjną infrastrukturę konferencyjną – 35 wielofunkcyjnych sal, w tym jedną na 1000 osób parking na 600 samochodów, restaurację, przestronne foyer, luksusowe pokoje – a więc wszystko co potrzebne nowoczesnej konferencji.

Niedziela jednak to dzień święty i z reguły sale są niezagospodarowane. I tu właściciele Mazurkas – Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz wpadli na pomysł by wspierać kulturę. Zorganizowali już około pięćdziesięciu wspaniałych wydarzeń kulturalnych w różnych cyklach tematycznych. Zapraszają gwiazdy estrady, opery, operetki, baletu, teatru, jazzu, folkloru i orkiestry symfoniczne. Prezentują największych mistrzów malarzy i rzeźbiarzy. Prowokują dyskusje o sztuce. Zapraszają na spotkania z najbardziej znanymi ludźmi sztuki. Kogo tu nie było! Krzysztof Penderecki, Bernard Ładysz, Daniel Olbrychski, Marek Sewen, Sławomir Pietras, Waldemar Dąbrowski i dziesiątki innych. Wszystko dla chwały sztuki i artystów. I wszystko „pro publico bono”, zawsze dla 800 osób.

Biznes to też obowiązek, ale jaki przyjemny. Niechby choć część przedsiębiorców i biznesmenów chciała zainteresować się wsparciem kultury – byłoby dobrze i dla ich biznesu i dla innych. Właściciele Mazurkas spełniają się w swym dziele i widać, że biznes na tym zyskuje.

www.forumhumanummazurkas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *