Dziennikarze z dostępem do strefy wyjątkowej. Tak sądzi większość Polaków

Dziennikarze podczas konferencji prasowej
Dziennikarze podczas konferencji prasowej
Fot. Unsplash

Dziennikarze powinni zostać dopuszczeni do miejsca obowiązywania stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią – takiego zdania jest większość przebadanych w sondażu Polaków. 

Blisko 61 proc. badanych w sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM uważa, iż media powinny zostać dopuszczone do miejsca obowiązywania stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. Przeciwnego zdania jest nieco ponad 33 proc. ankietowanych.

Najwięcej osób jest za dostępem mediów do strefy stanu wyjątkowego w grupie wiekowej 60-69 lat – aż 75 proc. badanych. Z kolei najczęściej przeciw dostępowi są osoby w wieku 18-29 lat – taką opinię wyraziło 47 proc. z nich.

Stan wyjątkowy. Dziennikarze chcą pracować przy granicy z Białorusią>>

W przypadku zwolenników partii politycznych najczęściej za dopuszczeniem mediów do strefy stanu wyjątkowego byli wyborcy Zjednoczonej Prawicy – w sumie 73 proc.

Jeżeli chodzi o elektorat Koalicji Obywatelskiej i Zielonych, to za dostępem mediów do strefy stanu wyjątkowego było 98 proc. respondentów. Identycznie jest wśród wyborców Lewicy – SLD, Wiosny, Partii Razem.

Wśród głosujących na PSL + Kukiz’15 87 proc. popiera dostęp dla dziennikarzy. Elektorat Konfederacji w większości – 57 proc. – uważa, że media nie powinny zostać wpuszczone do strefy stanu wyjątkowego.

Sondaż został przeprowadzony 8 października, metodą telefoniczną. Pytano 1000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *