Konferencja „Flying Bag – plecak przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów”

Flying Bag - plecak przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów

10 listopada w godzinach 10:00-13:00 w siedzibie Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbędzie się Konferencja «Flying Bag – plecak przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów». Konferencja jest objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka w Polsce.

Podczas Konferencji odbędzie się akcja przekazania ukraińskich plecaków polskim uczniom, a plecaki polskich i estońskich uczniów – ukraińskim uczniom.

Temat rozwoju dziecięcych start-upów w Polsce dopiero rozpoczyna się. Dzieci mają pomysły i trzeba im pomóc je wdrażać. Ale społeczeństwo nie jest przygotowane do uznania niezależnych pomysłów dzieci. Jeśli od 13 roku życia dziecko może już zarejestrować się w sieciach społecznościowych, otworzyć rachunek rozliczeniowy, uczestniczyć w konkursach rozwoju przedsiębiorczości, to co mają robić uczniowie w wieku poniżej 13 lat? Dzieci są bardzo aktywne i już w wieku 10-12 lat realizują swoje pomysły. Ale temat prawa dziecka do pomysłów / start-upów i ich wdrażania jest tak nowy, że zwrócił uwagę specjalistów w dziedzinie praw dziecka.

Kira Suhoboychenko w wieku 10 lat wygrała konkurs startupów na najlepszy pomysł wśród polskich uczniów. W ciągu roku promowania idei startupu okazało się, że legislacja w prawach dzieci poniżej 13 roku życia w dziedzinie pozyskania finansowania i zarządzania swoimi pieniędzmi praktycznie nie istnieje. Wokół idei latającego plecaka powstał międzynarodowy ruch z uczestnictwem uczniów i ich rodziców polegający na wymianie plecaków i przyborów szkolnych między dzieci z różnych państw. Podczas Konferencji odbędzie się akcja przekazania ukraińskich plecaków polskim uczniom, a plecaki polskich i estońskich uczniów, ukraińskim uczniom. Dzieci aktywnie uczestniczą w życiu dorosłych i musimy ich wspierać.

Ruch «Flying Bag» wspólnie z Biurem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Michała Boniego ma przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję «Flying Bag – plecak przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz do realizacji startupów» z okazji obchodów Światowego Dnia Nauki dla Pokoju i Rozwoju.

Zapraszamy do akredytacji na adres e-mail: flyingbag.org@gmail.com, tel. +48 516 734 287. Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są do 03 listopada 2017 r.

Piątek, 10 listopada 2017 r.
godz. 10:00 – 13:00, rejestracja od 09:30.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie,
ul. Jasna 14/16A, 00-041 Warszawa.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Warszawie, ul. Jasna 14/16A, 00-041 Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *