Które wydawnictwa organizują szczepienia dla dziennikarzy?

Szczepionka COVID-19
Szczepionka COVID-19
Fot. Unsplash

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 organizowane przez pracodawców ruszyły 4 maja. Niektóre firmy z branży mediów planują włączyć się w akcję. 

Szczepienia w zakładach pracy będą możliwe tylko w firmach, gdzie pracodawca zbierze minimum 300 osób chętnych do przyjęcia preparatu. Mogę być to zarówno pracownicy przedsiębiorstwa, jak i współpracownicy czy członkowie samorządów. Według zapowiedzi rządowych, rozpoczęcie szczepień w zakładach pracy ma nastąpić na przełomie maja i czerwca.

Jak donosi portal Wirtualne Media, Ringier Axel Springer, Wirtualna Polska i Polska Press Grupa zebrały już deklaracje od pracowników. W przypadku ostatniego wydawnictwa szczepienia będą odbywać się w ramach Grupy Orlen.

Z kolei, według informacji Wirtualnych Mediów, w Agorze i Telewizji Polskiej sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Spółki sprawdzają, ile zatrudnionych osób chce się w ten sposób zaszczepić. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Zgodnie z przepisami pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych do przyjęcia preparatu, powinien nawiązać współpracę z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować szczepienia pracowników danej firmy. Same szczepienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *