Wieści Polickie: Po medal olimpijski z Grupą Azoty Police

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. kontynuuje współpracę z Marcinem Lewandowskim – brązowym medalistą mistrzostw świata w biegu na dystansie 1500 m, który uzyskał kwalifikację do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Policka spółka po dłuższej przerwie wróciła do wsparcia polickiego lekkoatlety w 2018 roku. Podpisana właśnie umowa przedłuża współpracę o kolejny rok.

– Za nami trzy lata pełne emocji i radości ze zdobytych medali. Jesteśmy dumni, że markę Grupa Azoty reprezentują sportowcy pełni determinacji, którzy nie osiadając na laurach wyznaczają sobie kolejne, ambitne cele. Grupa Azoty Police jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego wspieramy przede wszystkim lokalnych sportowców, kluby i wydarzenia. Cieszę się, że podpisaliśmy dzisiaj umowę z panem Marcinem Lewandowskim, która zapewnia jemu niezbędną stabilizację w sezonie olimpijskim i motywuje poprzez swoje zapisy do osiągania kolejnych sukcesów – podkreślił prezes spółki dr Wojciech Wardacki.

Marcin Lewandowski to wielokrotny halowy mistrz Europy, a także brązowy medalista Mistrzostw Świata w Dosze. Zawodnik obecnie przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich, które mają się rozpocząć 30 lipca br. w Tokio. Lekkoatleta zdobył kwalifikacje olimpijskie do startu w biegach na dwóch dystansach: 800 m i 1500 m.

Więcej na wiescipolickie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *