21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

W piątek 28 lipca 2017 roku rozpocznie się 21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku.

To międzynarodowe święto Szekspira obejmie dziesięć różnych przestrzeni Gdańska i Sopotu. W ciągu dziesięciu festiwalowych dni wystąpi ponad trzydzieści zespołów teatralnych i artystów z całego świata. Odbędą się spektakle, koncerty, stand-upy i filmy, a także warsztaty, spotkania z twórcami, happeningi i malowanie muralu.

Systematycznie rozwija się nurt SzekspirOFF, w ramach którego zaprezentujemy 22 różne wydarzenia (wiele z nich odbędzie się kilkakrotnie), w których wystąpi ponad 100 twórców z Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji i Belgii. Kierownikiem artystycznym nurtu SzekspirOFF jest Krzysztof Grabowski.

Na część wydarzeń wstęp będzie wolny (np. te prezentowane na scenie przed Teatrem w Oknie), na pozostałe będą sprzedawane bilety – ich koszt, to 5 – 15 zł, zależnie od wydarzenia. Spektakle będzie można oglądać w różnych przestrzeniach scenicznych, będą to: scena Teatru w Oknie, otwarta scena przed Teatrem w Oknie na ul. Długiej, przestrzenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Królewska Fabryka Karabinów na ul. Łąkowej w Gdańsku, Teatr BOTO w Sopocie i sala teatralna Uniwersytetu Gdańskiego.

SzekspirOFF ponownie – podobnie jak w zeszłym roku – odbywa się w trybie konkursowym. Tym razem artyści powalczą o nagrody, których łączna pula to 12 tysięcy złotych.

10 tys. zł ma do rozdysponowania Jury, w którym zasiądą: Jacek Głomb – dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Romuald Wicza Pokojski – dyrektor Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Jacek Wakar – krytyk teatralny i dziennikarz. Tysiąc złotych, to nagroda redakcji festiwalowej gazety „Shakespeare’s Daily”, a kolejny tysiąc złotych może przyznać publiczność.

Aby uhonorować najwierniejszych widzów festiwalu, którzy zadeklarują obejrzenie wszystkich konkursowych wydarzeń, po raz pierwszy wprowadziliśmy do sprzedaży karnety na cały nurt SzekspirOFF. Ich ilość jest ograniczona. Koszt to 200 zł. Wszyscy, którzy zakupią taki karnet, będą uprawnieni do oddania głosu na biorące udział w konkursie wydarzenia i przyznania Nagrody publiczności w wysokości tysiąca złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *