Agora pozywa prezesa Orlenu Daniela Obajtka

Daniel Obajtek
Daniel Obajtek
Fot. Orlen.pl

Agora złoży pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi o naruszenie dóbr osobistych spółki. Wydawca „Gazety Wyborczej” żąda od prezesa Orlenu przeprosin i 100 tys. zł na cel społeczny.

Agora – jak podała „Gazeta Wyborcza” – zarzuca Danielowi Obajtkowi w pozwie, który ma zostać złożony w środę w sądzie, że ten celowo zestawiał w swych publicznych wypowiedziach znane fakty dotyczące inwestycji Orlenu z kłamstwami o rzekomym „zleceniu” realizowanym przez „Wyborczą”, którego celem jest zaszkodzenie państwowej spółce.

Zdaniem Agory, Obajtek z premedytacją dopuścił się naruszenia dóbr osobistych Agory. „A jako prezes koncernu będącego właścicielem Polska Press ma pełną świadomość realiów biznesowych rynku wydawniczego, na którym wiarygodność stanowi podstawowe kryterium przyciągające czytelników” – czytamy w „GW”.

Te publiczne wypowiedzi Obajtka, według Agory, uderzały w wiarygodność dziennikarzy i „GW”, a tym samym w renomę i dobre imię wydawcy.

Przed złożeniem pozwu w sądzie pełnomocnik Agory skierował do prezesa Orlenu wezwanie przedsądowe. Jak napisała „GW”, w odmowie mecenas Maciej Zaborowski, pełnomocnik prezesa Orlenu, powołał się na wolność wyrażania poglądów oraz prawo do opinii i przekazywania informacji.

W lutym i marcu zeszłego roku w „Gazecie Wyborczej” ukazała się seria tekstów, w których dziennik ujawnił nagrania z udziałem Obajtka. Wynikało z nich między innymi, że Obajtek będąc wójtem Pcimia bezprawnie zarządzał prywatną spółką. Artykuły ujawniały również szczegóły licznych inwestycji na rynku nieruchomości szefa PKN Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *