Daniel Obajtek idzie do sądu z „Gazetą Wyborczą”. Pozew ma 123 strony

Daniel Obajtek
Daniel Obajtek
Fot. Orlen.pl

Daniel Obajtek skierował pozew przeciwko „Gazecie Wyborczej”, który dotyczy serii tekstów opublikowanych przez dziennik, podejmujących sprawę majątku i przeszłości prezesa PKN Orlen z czasu, gdy był wójtem Pcimia. 

Jak poinformował na Twitterze Bartosz T. Wieliński, wice naczelny „Gazety Wyborczej”, dziennik otrzymał 123-stronicowy pozew „po opublikowaniu tekstów o podejrzanych interesach prezesa państwowej spółki Orlen Daniela Obajtka”. Wieliński policzył, że jest to już 63. pozew skierowany przeciwko gazecie przez Prawo i Sprawiedliwość lub osoby powiązane z tą partią.

– Spodziewamy się większej liczby pozwów, ale nie poddamy się – podkreślił Wieliński.

Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”, nie ujawniła treści pozwu od Daniela Obajtka.

Niejasna przeszłość Obajtka

Pozew dotyczy serii tekstów „Gazety Wyborczej” z lutego i marca, w których dziennik ujawnił nagrania z udziałem  Obajtka. Wynikało z nich między innymi, że Obajtek będąc wójtem Pcimia bezprawnie zarządzał prywatną spółką. Artykuły ujawniały również szczegóły licznych inwestycji na rynku nieruchomości szefa PKN Orlen.

Już wcześniej Obajtek wytoczył proces o naruszenie dóbr osobistych szefom „Gazety Wyborczej” – Jarosławowi Kurskiemu i Adamowi Michnikowi – oraz autorom tekstu „Śledztwo »Wyborczej«: Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *