Daniel Obajtek oskarża dziennikarzy „Gazety Wyborczej”

Daniel Obajtek
Daniel Obajtek
Fot. Orlen.pl

Prezes Orlenu Daniel Obajtek złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko dziennikarzom „Gazety Wyborczej” z art. 212 kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

Obajtek przesłał do warszawskiego sądu prywatny akt oskarżenia, który zasadniczo jest kopią wcześniejszego pozwu cywilnego złożonego wobec autorów tekstu i wydawcy „Gazety Wyborczej” – donosi „Gazeta Wyborcza”.

W lutym i marcu zeszłego roku w „Gazecie Wyborczej” ukazała się seria tekstów, w których dziennik ujawnił nagrania z udziałem Obajtka. Wynikało z nich między innymi, że Obajtek będąc wójtem Pcimia bezprawnie zarządzał prywatną spółką. Artykuły ujawniały również szczegóły licznych inwestycji na rynku nieruchomości szefa PKN Orlen.

I właśnie jednej z tych transakcji dotyczy najnowszy pozew Obajtka, a konkretnie o ujawnienie przez „GW” transakcji pomiędzy nim, jego partnerką Pauliną Salą, a firmą Profbud, która wybudowała luksusowe osiedle Awangarda na warszawskim Bemowie. Zaraz po publikacji materiału Daniel Obajtek – przypomina dziennik – wystąpił do sądu o wydanie „GW” rocznego zakazu publikacji artykułów o kupnie apartamentu. Sąd wniosek oddalił.

„W prywatnym akcie oskarżenia Obajtek żąda teraz skazania nas i nawiązek po 50 tys. zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenia »Syndrom Tourette’a«” – czytamy teraz w „GW”.

Natomiast przed świętami to Agora złożyła pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi o naruszenie dóbr osobistych spółki. Wydawca „Gazety Wyborczej” żąda od prezesa Orlenu przeprosin i 100 tys. zł na cel społeczny>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *