Akcja „Znicz” 2015

Wzmożone kontrole, więcej patroli na drogach, tego możemy się spodziewać już od najbliższego piątku.

Zbliża się świąteczny weekend, wiele osób jak co roku będzie podróżować po całej Polsce, aby odwiedzić groby zmarłych bliskich. Część kierowców wyruszy w drogę już w piątek, dlatego rozpoczęcie policyjnej akcji „Znicz” planowane jest na 30 października i potrwa do poniedziałku 2 listopada.

Policja będzie kontrolować trzeźwość kierowców, prędkość pojazdu, a także zwracać uwagę na zapinanie pasów oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach.

Na stronie: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/105113,Wszystkich-Swietych-badzmy-ostrozni.html możemy zapoznać się z radami Policji z zakresu bezpieczeństwa, również drogowego:
„Okres poprzedzający święto zmarłych to także przygotowanie się kierowców do podróży – zarówno na miejscowe nekropolie, jak i w odległe rejony naszego kraju. Wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się kierowcy to duże natężenie ruchu i utrudnienia, wynikające z wprowadzonych okresowo rozwiązań organizacji ruchu drogowego. Nie bez znaczenia są też zmienne, często trudne warunki panujące na jezdni. Ważne jest więc, abyśmy pamiętali o tym, by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami, korzystać – zgodnie z przepisami – ze świateł, w które wyposażony jest nasz samochód.

Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wysiadając z samochodu przed cmentarzem, upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych. Aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i w miarę możliwości jak najsprawniej, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach.”

Szerokiej drogi!

źródło: PZM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *