Będzie współpraca KRRiT z ukraińskim regulatorem rynku medialnego

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

KRRiT planuje podpisać memorandum o współpracy z ukraińskim regulatorem rynku medialnego. 

– Polski i ukraiński regulator rynku medialnego szykują się do podpisania memorandum o współpracy – poinformował Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podczas Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Celem dokumentu jest stworzenie krótkich procedur, dzięki którym przedsiębiorcy z branży mediów w Polsce mogą wesprzeć emisję na Ukrainie lub dla Ukraińców w naszym kraju.

– Rzeszy uchodźców przebywających w Polsce potrzebny jest przekaz w rodzimym języku, aby choć trochę złagodzić sytuację w jakiej się znaleźli. To dotyczy szczególni dzieci i oferta telewizyjna dla najmłodszych jest szczególnie pożądana – mówił podczas wystąpienia Witold Kołodziejski. Wspominał również o ofercie rozrywkowej, dzięki której uchodźcy mogą poczuć się jak w domu.

Kołodziejski mówił także o tym, jakie działania zostały podjęte po ataku Rosji na Ukrainę, m.in o wyłączeniu kanałów z Rosji, takich jak Russia Today z ofert operatorów płatnej telewizji. – Operatorzy zareagowali szybko, nie czekając na doręczenie decyzji – podkreślił Kołodziejski.

Rada UE zawiesiła działalność Sputnika i Russia Today w Unii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *