Cykl warsztatów i seminariów dla dziennikarzy chcących specjalizować się w tematyce europejskiej

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego organizuje cykl warsztatów, seminariów, spotkań z posłami do Parlamentu Europejskiego i ekspertami dla dziennikarzy chcących specjalizować się w tematyce europejskiej, w tym zajmujących się relacjonowaniem przygotowań i wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Cykl obejmuje m.in. warsztaty poświęcone wykorzystaniu produktów audiowizualnych, studiów radiowych i telewizyjnych serwisu prasowego PE, seminarium w Brukseli, wyjazd na sesję plenarną do Strasburga, spotkania z posłami-sprawozdawcami i posłami sprawującymi funkcje w Parlamencie Europejskim.

Celem cyklu jest z jednej strony ułatwienie dziennikarzom dostępu do informacji, rozmówców, materiałów audiowizualnych, z drugiej – wyjaśnienie sposobu funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, procedur, sposobów podejmowania decyzji.

Pierwszym spotkaniem w ramach cyklu szkoleń będą warsztaty dla dziennikarzy internetowych, które odbędą się 12 kwietnia w Biurze Informacyjnym PE w Warszawie, przy ulicy Jasnej 14/16a.

Uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać i w jaki sposób korzystać z zasobów materiałów audiowizualnych serwisu prasowego Parlamentu Europejskiego, gdzie znaleźć darmowe zdjęcia, infografiki i filmy wideo dotyczące spraw europejskich, jak uruchomić transmisję na żywo z Parlamentu Europejskiego na własnej stronie internetowej, na jakich zasadach korzystać ze studiów radiowych i telewizyjnych dostępnych dla mediów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla uczestników warsztatów, prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 28 marca 2018 roku. Zgłoszenia można wysłać za pośrednictwem formularza internetowego.

Seminarium poprowadzą:

  • Karolina Woźniak – specjalista w dziedzinie mediów społecznościowych, pracownik działu komunikacji internetowej Dyrekcji do Spraw Komunikacji Parlamentu Europejskiego, wcześniej dziennikarka Telewizji Polskiej, Wprost, Życia Warszawy.
  • Piotr Wolski – attaché prasowy w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce, wcześniej dziennikarz Serwisu Światowego BBC, Dziennika, Inforadia, Polskiego Radia.

Formularz zgłoszeniowy: http://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/informacje_dla_mediow/imprezy_dziennikarzy/2018_media_events/cykl_europejski.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *