Dzieci mieszkają na ulicy. Pomóżmy im!

Salezjańska Fundacja Misyjna „Don Bosco”

Salezjańska Fundacja Misyjna „Don Bosco”

Salezjańska Fundacja Misyjna „Don Bosco” prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom ulicy w Afryce. W 2016 roku w Zambii powstał dom dziecka i szkoła dla dzieci, które nie miały się gdzie podziać i ich domem stała się ulica.

W Kabwe, zwłaszcza w dzielnicach Makululu, Katondo, Kawama, Kamushanga brakuje wszystkiego: czystej wody, żywności, ubrań, pieniędzy, pracy, przychodni lekarskich, szkół, ale nie brakuje cierpienia, zwłaszcza dzieci. Widać tu na każdym kroku cierpienie fizyczne spowodowane brakiem podstawowych środków do życia, ale chyba jeszcze większe jest cierpienie emocjonalne i duchowe spowodowane brakiem miłości, akceptacji i bezpieczeństwa. Najbardziej dotyka to tysięcy dzieci z Kabwe. Jest ich dużo. Nie czekamy aż przyjdą do domu dziecka i szkoły Ciloto, tylko my ich szukamy. Idziemy do Makululu, Katondo, Kamushanga, Kawama, gdzie spotykamy na ulicach żebrzące dzieci. Idziemy na rynki i targowiska, gdzie sprzedają torby plastikowe, warzywa, orzeszki. Znajdujemy ich w pobliżu dużego Supermarketu – Shoprite, gdzie żebrzą, pomagają nosić zakupy, sprzedają torby na zakupy.

Idą do tych miejsc, by zaspokoić głód, kupić ubranie i mają nadzieję, że tu zdołają zarobić wystarczającą ilość pieniędzy na opłacenie szkoły. Marzą o lepszej przyszłości bez głodu i cierpienia. Niestety jest to bardzo złudne.

Nie zdają sobie sprawy, że sami siebie oszukują. Zamiast znaleźć rozwiązanie swoich problemów, wpadają w nałogi: wąchania kleju i zażywania narkotyków. Chcą zapomnieć o swojej biedzie, cierpieniu i braku domu. Z czasem przyzwyczajają się do kradzieży, bijatyk i nałogów. W walce o przetrwanie zapominają, po co przyszli na ulice – tak opowiada o ich sytuacji ks. Michał Wziętek, który prowadzi dom dziecka i szkołę dla dzieci ulicy.

W domu dziecka mieszka 40 chłopców. Inne dzieci zabierane z ulicy przychodzą rano i zostają do wieczora, otrzymują tu jedzenie, ubrania, lekarstwa i uczestniczą we wszystkich zajęciach. Niestety nie mogą nocować, bo brakuje miejsca. Natomiast do szkoły może przyjść każdy, niezależnie od wieku i sytuacji. Aktualnie 570 uczniów otrzymuje za darmo edukację i posiłek.

Potrzebne jest wsparcie i środki finansowe na dalszą pomoc. Trzeba opłacić opiekę lekarską, nauczycieli, prąd, wodę, gaz, trzeba kupić jedzenie, ubrania, koce, prześcieradła. Poszukujemy firm, które chciałyby pomóc dzieciom ulicy w Zambii.

W podziękowaniu za okazaną pomoc możemy umieścić logo Państwa firmy na stronie Salezjańskiej Fundacji Misyjnej „Don Bosco” – fundacjadonbosco.org

Osoby, które wspomogą naszą Fundację i te które są zainteresowane naszymi innymi działaniami prosimy o przesłanie maila do naszej Fundacji z potwierdzeniem biuro@fundacjadonbosco.org.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za Państwa pomoc.

Z poważaniem,

Ksiądz Piotr Gozdalski
Prezes Salezjańskiej Fundacji Misyjnej „Don Bosco”

Numer konta Fundacji: 18 1600 1462 1882 3670 9000 0001

SALEZJAŃSKA FUNDACJA MISYJNA „DON BOSCO”
ul. Korowodu 20, 02-829 Warszawa
tel. +48 22 245 66 22
email: biuro@fundacjadonbosco.org
NIP: 951 24 89 701, REGON: 384275908, KRS: 0000798644
www.fundacjadonbosco.orgwww.facebook.com/SFMDonBosco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *