Elon Musk znów chce kupić Twittera

Logo Twittera na samrtfonie
Logo Twittera na samrtfonie
Fot. Unsplash

Elon Musk ponownie zadeklarował chęć zakupu Twittera. Założyciel Tesli i SpaceX wraca do pierwotnej oferty i proponuje 44 mld dol. za akcje platformy społecznościowej.

Oferta zakłada kupno w cenie po 54,20 dol. za akcję. Odkąd Elon Musk wycofał się z umowy kupna Twittera, cena akcji koncernu znacznie się obniżyła, ale ostatnich zapowiedziach miliardera urosła o 18 proc. – z 42,81 na 49,82 dol. Na zakończenie sesji giełdowej akcje zatrzymały się na 47,95 dol.

Elon Musk napisał na Twitterze, że zakup platformy przyspieszyłby jego plany utworzenia „aplikacji do wszystkiego” o nazwie X. W przypadku sfinalizowania transakcji nazwa Twitter zostałaby zatem zlikwidowana.

Musk zadeklarował także, że jest gotów podtrzymać ofertę zakupu Twittera, jeżeli sąd wstrzyma postępowanie. Napisał również list do władz platformy.

Zdaniem ekspertów, najnowsze zapowiedzi Muska wynikają z obawy przed sądową porażką w zaplanowanej na 17 października rozprawie przed sądem w Delaware. Wcześniej Musk już dwukrotnie próbował bezskutecznie odroczyć proces.

Musk chciał opóźnić proces z Twitterem. Sąd się nie zgodził

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *