Musk chciał opóźnić proces z Twitterem. Sąd się nie zgodził

Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Fot. Unsplash

Elon Musk złożył wniosek do sądu w amerykańskim stanie Delaware w sprawie opóźnienia o około miesiąc procesu przeciwko Twitterowi, wyznaczonego na 17 października. 

Twórca i szef Tesli oraz SpaceX tłumaczył, że chciałby sprawdzić doniesienia jednego z kluczowych świadków. Chodzi o Peitera Zatko, kiedyś hakera znanego jako „Mudge”, który w styczniu został zwolniony z Twittera z funkcji szefa ds. zabezpieczeń. Zatko twierdzi, że zabezpieczenia Twittera nie spełniają wymagań, Musk chciał to dokładnie sprawdzić.

Twitter wytoczył miliarderowi proces za odstąpienie od umowy kupna firmy za 44 mld dol, w cenie po 54,20 dol. za akcję. Musk argumentuje, że został oszukany, bowiem przedstawiono mu nieprawdziwe informacje dotyczące m.in. liczby fałszywych kont funkcjonujących w serwisie czy spamu.

Teraz sąd nie zgodził się na opóźnianie procesu w tej sprawie. „Jestem przekonany, że nawet czterotygodniowe opóźnienie mogłoby spowodować dalsze szkody dla Twittera” – napisała kanclerz Kathaleen McCormick z Sądu Chancery w Delaware potwierdzając, że proces rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *