EXPO 2020 w Dubaju: Łącząc umysły, tworząc przyszłość

EXPO 2020

EXPO 2020

Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich potrwa od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r. pod hasłem przewodnim „Łącząc umysły, tworząc przyszłość” („Connecting Minds, Creating the Future”). EXPO w Dubaju ma być katalizatorem łączącym umysły z całego świata oraz mobilizować uczestników do podjęcia wokół wspólnych wyzwań o zasięgu globalnym. Organizatorzy EXPO pogrupowali te wyzwania wokół trzech przewodnich zagadnień: Opportunity, Mobility, Sustainability (Możliwość, Mobilność, Zrównoważony Rozwój).

Przygotowanie polskiej ekspozycji na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju będzie głównym zadaniem Adriana Malinowskiego. Dotychczasowy dyrektor Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju zastąpił na tym stanowisku obecnego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę Rady Ministrów w tej sprawie.

– Polska jest uznawana za wyróżniającego się uczestnika Wystaw Światowych. W Dubaju chcemy kontynuować opowieść o Polsce jako kraju, którego główny potencjał stanowią ludzie – kreatywni, pracowici, wykształceni, gotowi do współpracy, pełni energii i sprytu. Jako Komisarz Generalny chcę dołożyć wszelkich starań, aby ta wielostronna prezentacja Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju przyniosła wymierne efekty – nie tylko w kontekście wizerunkowym, ale i gospodarczym. Jesteśmy przekonani, że nasze inicjatywy będą realnym wsparciem dla polskich firm w ekspansji na rynkach Bliskiego Wschodu – mówi Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

Obecność Polski na EXPO

Wystawy EXPO należą do największych i najbardziej prestiżowych imprez promocyjnych o zasięgu globalnym, które przyciągają miliony zwiedzających. Tematyka wystaw EXPO w coraz większym stopniu związana jest ze wspólnym poszukiwaniem rozwiązań problemów globalnych naszej cywilizacji. Polska uczestniczyła już w EXPO w Mediolanie (2015) oraz w EXPO w Astanie (2017). Będziemy jednym ze 180 krajów, które wezmą udział w EXPO 2020 w Dubaju.

O udziale w EXPO 2020 polski rząd zdecydował 7 marca 2018 r., podejmując uchwałę Nr 44/2018 w sprawie powołania Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pierwszym komisarzem został Tomasz Pisula, ówczesny prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., która została realizatorem tego zadania.

20 grudnia 2018 r. polski rząd przyjął uchwałę Nr 146/2018 w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Udział Rzeczypospolitej Polskiej w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju w Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w latach 2019-2021”.

źródło: Liderzy Innowacyjności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *