Festiwalowi wystawcy

Prezentujemy część pierwszą wystawców Festiwalu Słoików Świata oraz Festiwalu Owoców i Warzyw Świata, 25-27 września 2015 r.

Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu

logo1

Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My” wychodzi naprzeciw związanym z handlem światowym problemom ubóstwa i wyzysku w krajach ubogich poprzez realizację swoich celów statutowych.

A To Dobre

logo2

Marka A to dobre! to rodzinna firma tworzona wraz przyjaciółmi, której synonimem jest najwyższa jakość przetworów warzywno-owocowych, do produkcji których nie używa się konserwantów.

Jadło z Kaszub

logo3

Zakład Mleczarski „Śnieżka” położony jest w pomorskiej miejscowości Perlino, w malowniczej gminie Gniewino. Od 1992 roku zajmujemy się produkcją twarogów, serów żółtych, śmietanek, masła, mleka spożywczego i maślanki.

India Silk Oryginalne produkty z Orientu  (Indie, Nepal)

logo4

Kupon bawełny-mandale pochodzą z pustyni Thar na pograniczu indyjsko-pakistańskim. Malowane są metodą wielokrotnego stemplowania (Bikaneri), lub metodą wielokrotnego nakrapiania (Chunari).Są piękne,kolorowe i wzorzyste. Wszelkie barwniki służące do ich malowania są pochodzenia organicznego (np.roztarte na pył kamienie,piasek pustyni,pigmenty z roślin,korzeni….).Wzory to koliste mandale.

Ciuciucaffe Ełk

logo5

Rękodzieło w karmelu. Lizaki, soki warzywno-owocowe.

Sery z Podhala-S.C. Anita Gierlacka-Myszkowska i Łukasz Myszkowski

logo6

Naszym wiodącym produktem są sery górskie regionalne w szerokim asortymencie i w różnych formach.

Browar KOREB

logo7

Hotel PAN TADEUSZ w Serocku

logo8

W dniach 25-27.09.2015 zapraszamy na stoisko gastronomiczne na którym zaprezentujemy sposoby pasteryzacji warzyw i owoców. Pasteryzacja to proces w którym przetwory ogrzewa się do wysokich temperatur w szczelnie zamkniętych słoikach lub butelkach w celu zniszczenia wszelkich drobnoustrojów powodujących psucie się przetworów.

N- czekolada

logo9

Prawie ćwierć wieku pasji połączonej z doświadczeniem zaowocowało własną pracownią czekolady. W małej rodzinnej firmie – N-czekolada wszystko robimy z zachowaniem najwyższych mistrzowskich standardów.
e indziej.

Firma Arvalava Sp. z o.o.

logo10

Firma Arvalava Sp. z o.o. jest wyrazem polskiej fascynacji różnorodnością smaków ciasta tureckiego. Naszym celem jest oferowanie tych niezwykłych doznań kulinarnych w Polsce.

Browar NINKASI

logo11

Powstał w 2013 roku jako realizacja marzeń i pasji Moniki i Marcina, małżeństwa z Warszawy. Utworzona w maju spółka umożliwiła rozpoczęcie działania w formule browaru kontraktowego, warzącego piwa według własnych receptur w zaprzyjaźnionych browarach.

Ogródek Dziadunia

logo12

Rodzinna firma przetwórstwa warzyw i owoców założona w Wąsoszu Dolnym nad Wartą.

Posmakuj Sycylii

logo13

Sklep „Prodotti Tipici Siciliani” narodził się z miłości do Sycylii i pragnienia aby smaki i aromaty tej cudownej, słonecznej wyspy mogły być również obecne w polskiej kuchni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo  całą legendę kuchni Sycylii – przetwory najlepszych producentów, w 100% naturalne, wytwarzane tradycyjnymi metodami, bez konserwantów.

Avon

logo14

Avon to globalny koncern kosmetyczny oferujący swoim klientom kosmetyki wysokiej jakości. W ofercie Avon znajdują się również wody perfumowane, toaletowe, dezodoranty, produkty do makijażu.

Dary Natury

logo15

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Firma położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, położonej wśród lasów wiosce Koryciny. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

logo16

Fundacja „Domy Wspólnoty Chleb Życia” powstała jesienią 2002 roku. Została powołana z inspiracji przełożonej polskiej Wspólnoty Chleb Życia, siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Fundacja realizuje 4 programy:

  • PRACA, NIE JAŁMUŻNA – przeciw bezrobociu
  • PODARUJ MI SZKOŁĘ
  • WIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI I KULTURY – dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych ze wsi
  • DARY RZECZOWE – działalność charytatywna – Przyjmujemy i rozdajemy potrzebującym odzież, żywność, środki czystości, meble…

La Koguta

logo17

Prowansalska babcia Sophie – Mamy Yvette – była właścicielką ruchliwej restauracji-hotelu we francuskich Alpach. Jej ciotka Mamy Na prowadziła piwiarnię w Paryżu. Od ponad dwóch pokoleń rodzina Sophie trudni się gastronomią.

Zachłanni – powieść Magdaleny Żelazowskiej

logo18

Słoiki w wielkim mieście. Tytułowi „zachłanni” to tzw. słoiki – lokalni emigranci, jakich w Polsce tysiące. Przyjeżdżają do dużych miast po wykształcenie i lepszą przyszłość. Przeprowadzka oznacza dla nich start nowego życia i konieczność zdobywania wszystkiego od początku: dachu nad głową, pracy i przyjaciół. Zawieszeni między miastem a rodzinnym domem odkrywają,  że to, co dotąd znali i czego się nauczyli, nijak nie przystaje do nowej rzeczywistości. Żeby przetrwać, muszą być silni, ambitni i nigdy się nie poddawać. Są więc zachłanni – w dobrym i złym sensie.

Restauracja Kalinka z Rutki Tartak na Podlasiu

logo19

Degustacja potraw i przechowywanie ich w słoikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *