Filmowy szczyt w Zakopanem

Odpowiedzialnie w góry!

Odpowiedzialnie w góry!

W dniach 5-8 września, czyli od najbliższego czwartku do niedzieli, Zakopane będzie filmową stolicą Polski dla wszystkich miłośników gór. Rusza 15. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.

Poza obejrzeniem produkcji z całego świata wyświetlanych w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami czy autorami książek. O tym jak mądrze planować górskie wycieczki wszystkim chętnym odpowiedzą też osobiście ambasadorzy akcji edukacyjnej PKL. Na odwiedzających stoisko Odpowiedzialnie w góry! czekają też specjalnie przygotowane nagrody.

Podczas 15. Spotkań z Filmem Górskim stoisko PKL Odpowiedzialnie w góry! pojawi się w Parku Miejskim w Zakopanem w piątek. Przez cały weekend będzie można na nim sprawdzić między innymi swój poziom wiedzy o górach biorąc udział w quizie i spotkać się z ambasadorami akcji edukacyjnej PKL Odpowiedzialnie w góry!

Odwiedzający stoisko PKL będą mogli także wziąć udział w treningu obwodowym prowadzonym przez wykwalifikowanych trenerów, którzy podpowiedzą jak ćwiczyć, by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Eksperci udzielą darmowych konsultacji treningowych, dla chętnych dostępne będzie również przeprowadzenie analizy składu ciała, która pozwoli wprowadzić właściwą dietę i preferencje żywieniowe. W strefie chillout czeka relaks na leżakach. Na stoisku PKL prowadzona będzie tez sprzedaż pamiątek i ubrań z kolekcji sygnowanych logo Kasprowy Wierch i Gubałówka, które wykonane są na specjalne zamówienie PKL. Kolekcja lato 2019 jest utrzymana w stylu tatrzańskim, wykorzystuje wizerunki zwierząt żyjących w rejonie Kasprowego Wierchu i znajdujących się pod ścisłą ochroną. Kolorystyka odzwierciedla barwy natury. Wszystkie ubrania i gadżety zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce z dbałością o detale i najwyższą jakość wykonania.

Podczas zakopiańskiego festiwalu 15. Spotkania z Filmem Górskim przyznana zostanie także nagroda specjalna Polskich Kolei Linowych za film promujący postawy poszanowania przyrody i zachowania zasad, które wpływają na bezpieczeństwo podczas aktywnego spędzania czasu w górach. O tę i inne festiwalowe nagrody powalczy w Konkursie Filmowym aż 31 filmów z 15 krajów. Polskie Koleje Linowe są jednym ze sponsorów 15. Spotkań z Filmem Górskim.

Program imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *