Finał 13 konkursu „Człowiek bez barier”

3 grudnia br., w Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, odbędzie się wielki finał 13. konkursu „Człowiek bez barier”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy, która zaszczyci Integrację i Laureatów swoją obecnością oraz wręczy główną nagrodę.

cbb2015

Od lat Kapituła konkursu „Człowiek bez barier”, pod przewodnictwem prof. Antoniny Ostrowskiej (PAN) i Piotra Pawłowskiego – Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wybiera spośród 15 półfinalistów pięcioro finalistów i spomiędzy nich Człowieka bez barier. Czworo pozostałych otrzymuje równorzędne wyróżnienia. Wszyscy laureaci uhonorowani zostaną statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

W tym roku zostanie również przyznana nagroda specjalna dla polskiej piosenkarki i autorki tekstów Moniki Kuszyńskiej, która w niezłomny sposób pokonuje bariery i promuje postawę walki z przeciwnościami losu w życiu osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Monika Kuszyńska uświetni uroczystość swoim występem.

„Człowiek bez barier” to konkurs promujący osoby z niepełnosprawnością, których zaangażowanie i aktywna postawa społeczna są dla innych przykładem i źródłem motywacji w życiu codziennym. Uroczystość poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Paulina Chylewska.

Sylwetki wszystkich 15 półfinalistów można było poznać na www.niepelnosprawni.pl.

Gala transmitowana będzie na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Więcej informacji: www.integracja.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *