Google i Facebook będą wymagać szczepień COVID-19 od pracowników

Napis "Facebook"
Napis "Facebook"
Fot. Unsplash

Google i Facebook będą wymagać od swoich pracowników w USA szczepień na COVID-19 przed powrotem do biur. 

Dyrektor generalny Google Sundar Pichai poinformował, że firma będzie wymagać od swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, którzy będą wracać do biur, szczepień na COVID-19. Ostatecznie, wraz z postępem programu szczepień, podobne reguły zostaną wprowadzone także w innych państwach, gdzie Google ma swoje siedziby.

Pichai zapowiedział również, że Google przesunie datę powrotu do biura większości swoich amerykańskich 144 tys. pracowników – z września na połowę października, w związku z rozprzestrzeniam się wariantu delta koronawirusa.

Facebook dołącza do Google

Kilka godzin po informacji Google, wiceprezes Facebooka Lori Goler podała, że każda osoba wracająca do pracy na kampusach firmy w USA będzie musiała być zaszczepiona. „Sposób wdrożenia tej polityki będzie zależał od lokalnych warunków i przepisów. Będziemy mieli procedurę dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych, i będziemy zmieniać nasze podejście w poszczególnych regionach w miarę rozwoju sytuacji” – napisała w oświadczeniu Goler.

Facebook planuje otworzyć swoje biura w październiku, ale umożliwi pracownikom także dalszą pracę. Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że spodziewa się, że w nadchodzących latach połowa z 48 tys. pracowników firmy będzie pracować zdalnie.

Twitter wymaga dowodu szczepienia

Google i Facebook dołączają do Twittera, który także wymaga od powracających do biur pracowników okazania dowodu szczepienia. Jednak już w maju firma ogłosiła, że jej pracownicy mogą pracować zdalnie na stałe.

Natomiast w środę Twitter ogłosił, że zamyka ponownie otwarte biura w San Francisco i Nowym Jorku w świetle zaktualizowanych przepisów w USA.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *