„Historyczna transakcja”: Google kupuje budynek na Manhattanie za 2,1 mld dol.

Logo Google
Logo Google
Fot. Unsplash

Google zamierza kupić biurowiec w Nowym Jorku za 2,1 mld dolarów. Będzie to jedna z największych transakcji na zmęczonym pandemia rynku nieruchomości w mieście. 

O transakcji poinformował „The New York Times”. Obecnie technologiczny gigant dzierżawi nieruchomość o powierzchni ponad 390 tys. metrów kwadratowych jest to dawny terminal towarowy w zachodniej części Manhattanu, znany jako St. John’s Terminal. Teraz koncern chciałby przejąć budynek na własność. Biurowiec po rozbudowie zajmie 944 tys. mkw. Zostanie otwarty w połowie 2023 roku.

Google w Nowym Jorku zatrudnia 12 tys. pracowników – najwięcej poza Kalifornią. A nadchodzących latach do biura w metropolii przyjętych zostanie kolejne 2 tys. osób.

Google i Facebook będą wymagać szczepień COVID-19 od pracowników>>

Cztery korporacje zwane „Big Tech” – Google, Amazon, Apple i Facebook – zatrudniają na Manhattanie łącznie ponad 22 tys. osób. Od pandemii pracują w większości zdalnie, w efekcie rynek nieruchomości biurowych ucierpiał znacznie.

Dlatego burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio określił transakcję jako „historyczną inwestycję” dla miasta. A „NYT” zwrócił uwagę, że tempo ożywiania gospodarki w Nowym Jorku może zależeć od biurowców. Chodzi nie tylko o rynek nieruchomości, ale także tysiące małych firm, które ich obsługiwały, w tym sprzedawców kawy czy dostarczycieli lunchów biznesowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *