Jakie stacje czekają na przedłużenie koncesji przez KRRiT?

Telewizor
Telewizor
Fot. Unsplash

TVN SA czeka już na przedłużenie czterech koncesji: HGTV, TVN, TVN Turbo i TVN International.

Najwcześniej, bo 26 czerwca 2023 roku, kończy się koncesja HGTV. Wniosek nadawcy trafił do KRRiT 23 czerwca 2022 roku – czyli zgodnie z przepisami, najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej 10-letniej licencji. Proces przeciąga się ze względu na wątpliwości m.in. przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego co do struktury właścicielskiej TVN.

KRRiT w poprzednim składzie koncesję TVN 24 przedłużyła dopiero po 19 miesiącach.

Jest decyzja KRRiT. TVN24 będzie nadawać na polskiej koncesji

 

Do 2024 roku ważne są koncesje czterech kolejnych kanałów TVN: TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku), TVN International (10 lutego), TVN Turbo (12 kwietnia) i TVN Style (28 lipca). Wnioski o przedłużenie koncesji trzech pierwszych z nich Krajowa Rada już otrzymała (dla TVN pod koniec 2022 roku).

Jeszcze w 2023 roku kończą się koncesje m.in. ponadregionalnego radia Tok FM Agory i Polityki (obowiązuje do 3 listopada 2023 roku), a także dwóch naziemnych kanałów telewizyjnych: Stopklatki (do 29 października; Grupa Kino Polska) i Fokus TV (do 21 listopada; Grupa Polsat). Na razie Krajowa Rada przedłużyła licencję Stopklatce.

Koncesja naziemna TV Puls obowiązuje do 11 grudnia 2024 roku.

KRRiT w obecnym składzie poza Polsatem i Stopklatką przedłużyła koncesje także m.in. Radia Hit z Włocławka, Radia Bon Ton z Chełma i Meloradia Mazury. Na początku marca KRRiT podjęła decyzję o przedłużeniu koncesji dla Polsatu o kolejne 10 lat (obecna obowiązuje do 2 marca 2024 roku).

KRRiT przedłużyła koncesje trzem kanałom telewizyjnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *