Jest oświadczenie Rady Mediów Narodowych w sprawie zmian w TVP

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

Rada Mediów Narodowych stanęła „w obronie mediów publicznych”. – Przestrzegamy liderów opozycji przed wprowadzaniem bezprawia w Polsce – czytamy w oświadczeniu.

Kilka dni temu pracownicy prawicowych mediów napisali list podpisany „głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek”. Pod listem podpisali się m.in. Michał Adamczyk i szef TVP Info Samuel Pereira. W liście przestrzegają Polaków „przed planem zniszczenia pluralizmu w mediach publicznych i prywatnych”.

Teraz także Rada Mediów Narodowych przyjęła oświadczenie, w którym przestrzega Polaków przed zapowiedziami dotyczącymi zmian w TVP i Polskim Radiu.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, RMN w piątek poddała pod głosowanie „Oświadczenia Rady Mediów Narodowych w związku z zapowiedziami polityków opozycji, podjęcia przez nich bezprawnych działań wobec mediów publicznych”. – Zmiany mogą nastąpić jedynie na drodze ustaw przyjętych łącznie przez Sejm, Senat oraz podpisanych przez Prezydenta RP, czyli w procedurze zapisanej w Konstytucji RP […] Już sama zapowiedź postawienia w stan likwidacji mediów publicznych jest działaniem na szkodę polskiej kultury i racji stanu – napisali członkowie Rady Mediów Narodowych. To ich odpowiedź na zapowiedzi opozycji dotyczące zmian w TVP i Polskim Radiu.

W swoim oświadczeniu Rada Mediów Narodowych przestrzega polityków opozycji, którzy chcą zmienić media publiczne. „Przestrzegamy liderów opozycji przed wprowadzaniem bezprawia w Polsce. Będziemy bronić mediów publicznych i ich pracowników przed zapowiadanymi przez opozycję działaniami, łamiącymi prawo. Winni łamania prawa prędzej czy później poniosą surowe konsekwencje swoich czynów” – czytamy w oświadczeniu, którego treść publikuje portal Wirtualnemedia.pl.

W piątek oświadczenie zostało poddane pod głosowanie. Przeciwko było dwóch opozycyjnych członków RMN, za – członkowie związani z PiS.

Zapraszamy Państwa do dyskusji – Co dalej z mediami publicznymi? Powinny zostać zlikwidowane? A może tylko zreformowane?
Propozycje prosimy wpisywać w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *