Konferencja prasowa i prezentacja raportu dot. opodatkowania spółek komandytowych w Europie

Konferencja

Konferencja

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz z firmą doradczą CRIDO i firmą analityczną InfoCredit zapraszają na konferencję prasową i prezentację raportu dot. opodatkowania spółek komandytowych w Europie.

Z raportu opublikowanego 2 października 2020 r. przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, CRIDO i InfoCredit wynika, że spółki komandytowe nie są powszechnie wykorzystywane na potrzeby międzynarodowej optymalizacji podatkowej. Przedstawione dane podważały argumentację Ministerstwa Finansów przedstawioną w uzasadnieniu do projektu ustawy.

W najnowszej publikacji, ZPP, CRIDO i InfoCredit odnoszą się do drugiej z tez podnoszonych przez resort, zgodnie z którą obejmowanie spółek komandytowych podatkiem CIT stanowi europejski trend. Z opracowania wprost wynika, że w większości jurysdykcji spółki komandytowe są transparentne podatkowo, a proponowany przez Ministerstwo Finansów model opodatkowania komplementariusza jest mniej korzystny, niż przewidują to państwa opodatkowujące spółki komandytowe podatkiem dochodowym.

Prezentacja raportu oraz konferencja prasowa odbędą się 21 października 2020 roku (środa) o godzinie 10:00 w trybie zdalnym, za pośrednictwem platformy ZOOM.

W wydarzeniu wezmą udział:

  • Mateusz Stańczyk, partner w CRIDO
  • Jakub Bińkowski, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji ZPP
  • Jerzy Wonka, dyrektor ds. rozwoju InfoCredit

Wydarzenie jest zamknięte, rejestracja jest obowiązkowa. Aby w nim uczestniczyć należy kliknąć w link: https://zoom.us/webinar/register/WN_eYs3e1DJThmMlEg1TLSi5Q

UWAGA! Liczba uczestników ograniczona jest do 100 osób.

Pozostałe osoby zachęcamy do oglądania transmisji live na Facebooku: www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow

źródło: ZPP
foto: Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *