KRRiT po raz pierwszy głosowała w sprawie TVN Siedem. Stacja ma już holenderską koncesję

TVN7
TVN7
Fot. Facebook @tvn7

KRRiT po raz pierwszy głosowała nad koncesją TVN Siedem. Jedocześnie stacja ma już koncesję u holenderskiego regulatora.

We wtorkowym głosowaniu KRRiT zabrakło jednego głosu do przedłużenia koncesji dla TVN7. Jak donosi portal WirtualneMedia.pl, za przedłużeniem koncesji opowiedzieli się: przewodniczący Witold Kołodziejski, wiceprzewodnicząca Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Przeciwko byli: Andrzej Sabatowski i prof. Janusz Kawecki. Do przedłużenia koncesji potrzeba czterech głosów. Następne głosowanie odbędzie się za tydzień we wtorek.

Jeżeli do 25 lutego Rada nie podejmie decyzji w sprawie koncesji stacji, TVN Siedem nie będzie już mogła nadawać drogą naziemną. Dlatego nadawca TVN Grupa Discovery zdobył koncesję u holenderskiego regulatora, dzięki której będzie mogła nadawać, ale tylko satelitarnie. Holenderską koncesję TVN Grupa Discovery uzyskała również w zeszłym roku, gdy KRRiT przeciągała sprawę polskiej licencji dla TVN 24.

Dotychczas KRRiT nie podejmowała decyzji w sprawie TVN Siedem, bo – według oficjalnie podawanej wersji – miała wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy kanału. TVN Grupa Discovery złożyła wniosek o przedłużenie koncesji TVN Siedem 23 grudnia 2020 roku. W tym czasie PiS próbował zmienić ustawę o radiofonii i telewizji („lex TVN”), zawetowaną ostatecznie przez prezydenta. Nadal pozostał jednak problem z art. 35 ustawy, który pozwala przyznawać koncesję tylko stacji z właścicielem z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tymczasem właścicielem TVN jest Polish Television Holding z siedzibą w Amsterdamie, firma kontrolowana przez amerykański koncern Discovery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *