Laur Innowacyjności 2015

laur-innowacyjnosci

Konkurs NOT im. Stanisława Staszica

na najlepsze produkty innowacyjne

„LAUR INNOWACYJNOŚCI 2015”

 Celem piątej edycji Konkursu NOT im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2015” jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter.

Ideą zorganizowania tego Konkursu jest przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

W Konkursie mogą uczestniczyć polskie i zarejestrowane w Polsce podmioty oraz osoby fizyczne z Polski i z krajów, w których działają polonijne stowarzyszenia naukowo -techniczne, a także mogą uczestniczyć podmioty zagraniczne , których innowacyjnymi produktami może być zainteresowana polska gospodarka.

ORGANIZATORZY NADAL OCZEKUJĄ NA ZGŁASZANIE SIĘ ZAINTERESOWANYCH FIRM

Konkurs jest organizowany dla innowacyjnych produktów i rozwiązań
w następujących kategoriach:

 1. Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo;
 2. Ekologia, geodezja, gospodarka wodna;
 3. Energetyka, elektrotechnika;
 4. Górnictwo i hutnictwo;
 5. Informatyka, telekomunikacja, elektronika, automatyka;
 6. Inżynieria materiałowa, nanotechnologie;
 7. Mechanika, maszyny i urządzenia;
 8. Technika medyczna, przemysł farmaceutyczny, chemia;
 9. Przemysł spożywczy, rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo;
 10. Technika wojskowa
 11. Transport, komunikacja;
 12. Włókiennictwo, papiernictwo, opakowania;
 13. Usługi i inne rozwiązania innowacje o charakterze społeczno–gospodarczym

Poprzednie edycje tego Konkursu spotkały się z wielkim zainteresowaniem podmiotów, które mogą poszczycić się innowacyjnymi produktami bądź technologiami, a także ze strony administracji państwowej, środowisk polonijnych na całym świecie oraz mediów. Kapitułę Konkursu stanowią wybitne osobistości z Polski i z zagranicy reprezentujące różne dziedziny techniki i gospodarki.

V edycja tego Konkursu już trwa. Do organizatorów napływają już pierwsze aplikacje. Finał jest przewidziany 25 listopada 2015r. na uroczystej Gali w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie z atrakcyjnym programem artystycznym.

Galę poprzedzi ważna i ciekawa Konferencją pn. „INNOWACJE WARUNKIEM ROZWOJU GOSPODARCZEGO POLSKI – usunąć bariery, stworzyć ułatwienia”. Obu tym wydarzeniom będzie towarzyszyła wystawa produktów innowacyjnych.

Organizatorzy mają potwierdzone patronaty ministerialne, patronat Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii oraz prestiżowe patronaty międzynarodowe
i patronaty instytucjonalne wybranych instytucji państwowych i samorządowych wspierających rozwój innowacyjności w naszym kraju. Konkursowi patronują także media zainteresowane tą tematyką.

W ramach tegorocznej edycji Konkursu, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 10 czerwca br. specjalna sesja – Platforma Współpracy i Transferu Innowacji. Spotkania brokerskie.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej www.zutnot.com.pl

Więcej o Konkursie na stronie:

www.laur-innowacyjnosci.pl

 

Komentarze

 1. Jestem mikro-przedsiębiorcą – właścicielem firmy HydVar MS&TC. Chciałbym zaprezentować zastosowania wynalezionej przeze mnie „Przekładni hydrostatycznej bezstopniowej zębatej” (nazywanej w skrócie w skrócie „HYDROVARIATOREM”. Na omawiany wynalazek został udzielony patent polski oraz europejski, który jest już walidowany w 5-ciu Krajach.
  Proszę o kontakt z organizatorem konkursu.
  Inż. Henryk Więckowski – Łódź, dnia 23.11.2015 r. – pon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *