Microsoft walczy z rosyjskimi atakami cybernetycznymi na Ukrainę

Symbol Microsoft
Symbol Microsoft
Fot. Unsplash

Amerykański gigant Microsoft ogłosił, że wstrzymuje wszelką sprzedaż i dostarczanie usług w Federacji Rosyjskiej z powodu sankcji nałożonych na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę.

„Podobnie jak reszta świata, jesteśmy przerażeni, rozgniewani i zasmuceni obrazami i wiadomościami z wojny na Ukrainie i potępiamy tę nieuzasadnioną, niesprowokowaną i bezprawną inwazję Rosji.” – oświadczył prezes Microsoftu, Brad Smith.

Dlatego koncern zawiesił wszelką sprzedaż i dostarczanie usług na terenie Rosji, w ramach sankcji wprowadzonych przez USA, UE i Wielką Brytanię.

Ponadto, Microsoft poinformował, że angażuje się w zapewnienie cyberbezpieczeństwa Ukrainie. „Działamy aktywnie pracujemy, aby pomóc urzędnikom ds. cyberbezpieczeństwa na Ukrainie obronić się przed rosyjskimi atakami, w tym ostatnio cyberatakiem na jednego z głównych ukraińskich nadawców.” – podał Microsoft.

„Od początku wojny działaliśmy przeciwko rosyjskim destrukcyjnym działaniom podjętym przeciwko ponad 20 ukraińskim organizacjom rządowym, informatycznym i finansowym. Działaliśmy również przeciwko cyberatakom wymierzonym w kilka witryn cywilnych. Publicznie wyraziliśmy nasze obawy, że te ataki na ludność cywilną naruszają Konwencję Genewską.” – podkreślił koncern w oświadczeniu.

Już dziesiątki zachodnich firm opuściło rosyjski rynek w wyniku rozległych sankcji nałożonych na kraj w wyniku inwazji na Ukrainę.

Rosja ogranicza dostęp do BBC Russian, Facebooka, Deutsche Welle i Radia Swodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *