Noc Muzeów w Archiwum Głównym Akt Dawnych

Tematem tegorocznej Nocy Muzeów, organizowanej 16 maja przez Archiwum Główne Akt Dawnych, są „Społeczne skutki Wielkiej Wojny 1914–1918”.

Przygotowana wystawa, prezentacje archiwaliów oraz pokazy multimedialne przypominają wydarzenia toczonej przed stu laty I wojny światowej. Podczas Nocy Muzeów udostępnione zostaną niezwykle rzadko pokazywane oryginalne dokumenty z tamtych czasów. Co ważne, wydarzenia wojenne ukazano nie tyle z punktu widzenia zmagań militarnych, ale przede wszystkim z perspektywy dnia codziennego ludności dotkniętej wojną. Szczególnie zaakcentowane zostały konsekwencje wojny, jakie przyniosła ona dla społeczeństwa polskiego z terenów, przez które przechodził front wschodni zmagań wojennych.

Uczestnicy Nocy Muzeów w AGAD otrzymają łamigłówki polityczno-historyczne z czasów I wojny światowej (faksymile dokumentu).

Wszystkich zainteresowanych tematyką Wielkiej Wojny serdecznie zapraszamy w sobotę 16 maja, w godz. 19-24, do Pałacu Raczyńskich przy ul. Długiej 7, w którym mieści się siedziba Archiwum Głównego Akt Dawnych.

 

Plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *