Odwet Rosji za blokowanie Sputnika i Russia Today

Flaga Rosji na maszcie
Flaga Rosji na maszcie
Fot. Unsplash

Podmioty informacyjne z państw, które dyskryminują rosyjskie media, nie będą mogły działać w Rosji – wynika z przygotowywanych zmian w prawie.

Chodzi o blokady, przeprowadzone przez wiele państw, na działalność nadawczą prokremlowskich mediów, takich jak agencja informacyjna Sputnik czy kanał telewizyjny RT.

Rada UE zawiesiła działalność Sputnika i Russia Today w Unii

Teraz Kreml odpowiada na zachodnie restrykcje. „Uważamy, że nieprzyjazne działania obcych państw przeciwko naszym mediom, czy w formie zakazu, czy ograniczania dystrybucji ich produktów, powinny otrzymać szybką i symetryczną reakcję” – oświadczył Wasilij Piskariew, przewodniczący parlamentarnej komisji do badania ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Rosji.

Piskariew dodał, że gdyby obce państwo podjęło działania dyskryminacyjne wobec rosyjskich dziennikarzy, prokurator generalny mógłby szybko zakazać lub ograniczyć działalność w Rosji mediów z danego kraju. „Mówimy o zakazie dystrybucji w Rosji wszelkich materiałów informacyjnych tych mediów, w tym przez internet. Także o wygaśnięciu akredytacji korespondentów i zamknięciu przedstawicielstw w naszym kraju” – podkreślił Piskariew.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *