Otwarto Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych

Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych

12 października odbyło się uroczyste otwarcie Chińskiego Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie.

Ambasada Chin w Polsce w celu zapewnienia odpowiedniej jakości usług oraz możliwości przyspieszenia procesu aplikowania o wizę, z dniem 15 października upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych do obsługi aplikantów ubiegających się o wizę do Chin. Usługi Centrum Wizowego obejmują: przyjmowanie aplikacji, pozyskiwanie danych biometrycznych, pobieranie opłat za wizę (również tryb ekspresowy i superekspresowy), wydawanie dokumentów, udzielanie informacji oraz inne usługi zlecone przez Ambasadę. Zawiadamiamy, iż:

1. Od 15 października 2018 roku osoby posiadające paszport prywatny, proszone są o ubieganie się o wizę w Centrum Wizowym.
Adres: Warszawa, ul. Sienna 39
E-mail: warsawcenter@visaforchina.org
Strona internetowa: www.visaforchina.org (dostępna od 15.10.2018 r.)
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 (informacje dotyczące świąt i dni wolnych od pracy będą ogłaszane oddzielnie)

2. Osoby posiadające paszport dyplomatyczny lub służbowy, osoby ubiegające się o chińską wizę dyplomatyczną, służbową lub kurtuazyjną oraz osoby ubiegające się o wizę (pozwolenie wjazdu) do Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong lub Specjalnego Regionu Administracyjnego Makau proszone są o przybycie do Wydziału Konsularnego Ambasady w celu złożenia wniosku, nie trzeba rezerwować terminu. Wydział Konsularny nadal wykonuje czynności notarialne, legalizację konsularną, przyjmuje wnioski o wydanie paszportu, dokumentu podróży itp. Godziny otwarcia: poniedziałki, środy, czwartki od 9:00 do 11:00 (informacje dotyczące świąt i dni wolnych od pracy będą ogłaszane oddzielnie). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Ambasady w zakładce Wizy i usługi konsularne.

3. Centrum Wizowe oprócz opłaty za wizę, pobiera również opłatę za usługę. Na życzenie aplikanta może również wysłać dokument. Cennik oraz inne informacje dotyczące usług są udzielane przez Centrum Wizowe.

4. Centrum Wizowe nie uczestniczy w procesie przyznawania wizy. Urzędnicy Wydziału Konsularnego Ambasady Chin, na podstawie dokumentów złożonych przez aplikanta, decydują o przyznaniu wizy oraz terminie ważności wizy, długości pobytu oraz wielokrotności wizy. Urzędnik Konsularny analizując wniosek, może również poprosić o przedstawienie dokumentów potwierdzających daną sytuację osoby aplikującej o wizę, poprosić o uzupełnienie dokumentów lub o wizytę w Wydziale Konsularnym w celu rozmowy z Konsulem.

5. Oprócz Centrum Wizowego, Ambasada Chin w Polsce nie upoważniła żadnych innych organów lub osób do pośredniczenia w aplikowaniu o wizy lub inne dokumenty. Wnioskodawcy są proszeni o ostrożność w powyższej kwestii. W razie wątpliwości można skontaktować się z Wydziałem Konsularnym.

6. Niniejsze zawiadomienie podlega interpretacji Wydziału Konsularnego Ambasady w Polsce.

fot. Mirosław Gleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *