Jubileusz Biura Pielgrzymkowego AVE

Pielgrzymi podróżowali z Ave m.in. do: Ameryki Płn. – USA, Kanada, Meksyk, Gwatemala, Honduras; Ameryki Płd. – Brazylia, Peru, Boliwia, Wenezuela, Argentyna; Azji, Japonii, Chin, na Filipiny, do Afryki – Egipt, Tunezja, Maroko i Etiopia i do krajów europejskich..

Od 1998 roku Biuro Ave zajmuje się także organizacją pielgrzymek dla obcokrajowców po Polsce. Z tej oferty skorzystali już pielgrzymi m.in. z Francji, Niemiec, Irlandii, Singapuru.

Obchody Jubileuszu 15-lecia miały miejsce 27 sierpnia 2006 roku. Na godzinę 16.00 odbyła się prelekcja dr. Antoniego Winiarskiego z Klubu Inteligencji Katolickiej, świadectwa pielgrzymów oraz koncert zespołów: Grupa Palowskich i „Gospel” Andrzeja Marcińca. Punktem centralnym była msza św. celebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia o godzinie 17.00. Po mszy wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przy muzyce, kiermasz artykułów i książek religijnych oraz konkursy, w których można wygrać m.in. pielgrzymkę samolotową do Rzymu.

Z okazji Jubileuszu, warto wspomnieć o ważnych dla każdego chrześcijanina wydarzeniach, w których Biuro AVE pomogło uczestniczyć, m.in. kanonizacje w Rzymie, beatyfikacje, światowe spotkania młodzieży, światowe spotkania Taize, wyjazdy do Taize, wyjazd na pogrzeb Papieża Jana Pawła II, wyjazdy z okazji rocznicy śmierci Papieża Polaka i wiele wiele innych.

Biuro AVE zajmuje się głównie organizacją pielgrzymek, a celem Biura jest rzetelna, profesjonalna i uczciwa obsługa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *