Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach

Uczestnikami tego niezwykłego wydarzenia jak i budowniczymi były dzieci. Zaproszonych zostało  pięćdziesięcioro dzieci z Warszawy, trzydzieścioro maluchów z ośrodka „Gniazdo” z fundacji Pani  Jolanty Kwaśniewskiej „ Porozumienie bez barier” i tyleż samo dzieciaków z Domu Dziecka w Krasnem. 

Organizatorem i sponsorem tego wydarzenia są: Kiermusy  „Dworek nad Łąkami”– Ostatnia Ostoja Tradycji Szlacheckiej. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Polish Prestiże Hotels oraz Hotel „ Jan III Sobieski”. Gośćmi specjalnymi którzy swą obecnością uświetnili całość imprezy byli: Teresa Gajewska – członek Rady Fundacji „Porozumienie bez barier”, Magda Femme – piosenkarka, Dorota Gawron – I-sza w-ce Miss Polonia” 2006, Rafael Peled z małżonką – przedstawiciele największych izraelskich biur podróży oraz Mirosława Klepacka – dyrektor PPH z Warszawy.

Zadaniem dzieci była budowa największego na świecie stogu siana, budowały go w grupach po trzydzieści osób. Podczas gdy jedna grupa zajmowała się budowaniem pozostałe nabierały sił do dalszej budowy bądź też do udziału w rozmaitych grach i zabawach organizowanych przez firmę „Adventura” z Raszyna, racząc się przepysznymi staropolskimi daniami. Rozpoczęcie budowy  stogu nastąpiło około godz. 7.30, a zakończyło się około godz. 14.00. Przez cały czas tego budowania przygrywały nam: „Kapela Kurpiowska” , „Kapela Jankiela z Karczmy Rzym” oraz „Kiermusianki czyli Rybie znad Biebrzy”.

W tej wesołej zabawie, przerywanej ciężką pracą „ budowlaną” zbudowano największy w Polsce stóg siana o wysokości 7,35metra i obwodzie 17 metrów. Jednak jak zapewniał nas główny organizator i sponsor tego całego wydarzenia Dziedzic Włości  Kiermusiańskich, za rok o tej samej porze, podjęta zostanie kolejna próba i tym razem zapewniali, ze pobiją swój rekord co najmniej o 3 metry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *