Święto Ceramiki w Warszawie

Każdy, kto weźmie udział w tym corocznym Świecie ceramiki, niezależnie od wieku, będzie miał okazje  toczyć na kole garncarskim, lepić, wypalać wykonane przez siebie  wyroby, malować je i ozdabiać, uczestniczyć w konkursach, warsztatach i akcjach happeningowych. Bedzie można również poznać artystów,  specjalistów i miłośników ceramiki z całej Polski i z zagranicy, kupić ich prace, otrzymać informacje o zajęciach i warsztatach ceramicznych.

Organizatorzy planują, także połączenie poprzez telemost ze studentami i wykładowcami Wydziału Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, którzy w tym dniu organizują podobną1 imprezę ceramiczną u siebie.

Warszawskie Spotkania Ceramiczne stały sie ważnym wydarzeniem w krajowym kalendarzu imprez kulturalnych. Są one atrakcyjną propozycją twórczego i aktywnego spędzania czasu. Angażują odwiedzających we wspólne działania i zabawę z gliną. Wyroby z zeszłorocznej akcji malowania ceramiki przez znanych artystów oraz uczestników happeningu zostały przekazane, po raz kolejny, na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiecej informacji na stronach Związku Ceramików Polskich  www.3wsc.blog.onet.pl i www.zcp.blog.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *