Dzień z Presleyem – zaproszenie na konferencję prasową

Trzydziestoletnia pustka po Elvisie Presleyu? Jaka pustka? On żyje pośród nas! Pamięć fanów nie pozwala mu umrzeć. Nic się nie kończy. Najlepsze dopiero się zaczyna – tak wykrzykują postarzali o niezłe kilka kilogramów szpakowaci „presleyowcy” spoglądając na swoje wnuki nucące na ostrą nutę „That’s all Right Mummy”.
    
„Wszystko w porządku Elvis!” – powtarza Krzysztof Wodniczak, producent jedynej w Polsce imprezy upamiętniającej 30. rocznicę śmierci Króla Rock and Rolla. „To będzie nasz prezent dla pokolenia wychowanego na słuchaniu radia Luksemburg- ludzi, dla których Presley był kimś ważnym, a jego muzyka pomagała w dojrzewaniu do rzeczy wielkich” – dodaje prezes Stowarzyszenia Muzycznego Brzmienia, wielce zasłużonego dla rozwoju kultury muzycznej .

Spotkamy się niczym na wielkiej plenerowej prywatce, zaśpiewamy, wzruszymy i szaleńczo zabawimy 18 sierpnia 2007 r. w godz. Od 12 tej do 22 .00.w Poznaniu. DZIEŃ Z PRESLEYEM zacznie się w samo południe konkursami dla dzieci i młodzieży plastycznymi ,muzycznymi ,tanecznymi. Wieczorem dla Króla Rocka zaśpiewają m.in.: Shakin Dudi, Inspiro Ensemble, Magda Piskorczyk, Michał Milowicz, The Way Voices, Paweł Bączkowski ,Piotr Bugzel ,Józef Kolesiński i Wojciech Korda. W „ drużynie”  Presleya wystąpią także: Anna Polowczyk, Damian Grzegorczyk, Jarek Królikowski, Maciej Kryszak, Dariusz Stocki oraz zespoły: Bella Villa, Carbo Fantom, Konsonans i K.O.M.P.

Odsłonięty zostanie również „Królewski Pomnik”. Wzniosą go ,wcześniej ulepiwszy w glinie – pod okiem profesjonalistów – sami uczestnicy zabawy na specjalnie przygotowanej platformie. Tu każdy będzie mógł dołożyć coś od siebie, a potem sfotografować się na tak znamienitym tle. Wyjątkową puentą będzie publiczna licytacja – jedynego w swoim rodzaju- tego zbiorowego dzieła.

Dodatkową atrakcją będzie rozstrzygnięcie konkursu na sobowtóra fizis i głosu Presleya. Zgłoszenia kandydatów proszę kierować pod adres: wodniczak@poczta.onet.pl 

Organizator mityngu – Krzysztof Wodniczak (warto dodać – ostatni menedżer Czesława Niemena)  gwarantuje dobrą zabawę dla wielu. Imprezowiczów- od kołyski do 101 lat oraz telewidzom ,gdy nie zdążą na mityng Presleyowski..

Sobotni wieczór poprzedzi czwartkowy i piątkowy pokaz filmów z Elvisem jako aktorem w klubie Blue Note Wyświetlone zostaną takie tytuły jak „Viva Las Vegas” , „Blue Hawai” „Jailhouse Rock”, „Paradise Hawai Style” i dokumentalne „Elvis Thats The Way It Is”. Początek o g. 19.00. Także w poznańskim Multikinie w Starym Browarze odbędzie się 16 sierpnia o godz.20.00 koncert na wielkim ekranie „Elvis Lives”.

Bawimy się przy jego muzyce.. Od Memphis do Pekinu i od Oslo do Aten. Jak miliony fanów. Niezależnie od palącego słońca czy bliskich lodowców, przekonań i poglądów. Pamiętamy. Zwyczajnie czujemy się obywatelami Świata.

Post Scriptum :Jeśli ktoś z mężczyzn obchodzi urodziny razem z Presleyem 8 stycznia będzie miał okazję być poznany szerszej publiczności podczas poznańskiego koncertu.

Wszelkie informacje dotyczące study tour do Poznania na Dzień z Presleyem znajdują się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *