Prezydent Republiki Portugalii odwiedził 1000. Biedronkę

Kolumna prezydencka dotarła po południu do 1000. sklepu sieci Biedronka w warszawskiej dzielnicy Wawer, gdzie Prezydent wygłosił okolicznościowe przemówienie.„Gratuluję wizji Panu Soares dos Santos, gratuluję odwagi inwestowania orazsztuki otaczania się właściwymi ludźmi od początku budowania firmy. Polska
jest morzem moŜliwości rozwoju dla portugalskiego biznesu. Przyjąłem zaproszenia Pana Santosa, aby promować Polskę wśród przedsiębiorców w Portugalii. Jerónimo Martins jest najlepszym świadectwem tego, że firmy portugalskie mogą odnosić sukcesy na rynkach w innych krajach” – powiedział Prezydent Aníbal Cavaco Silva.

Obecnie Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. będąca częścią Grupy Jerónimo Martins jest największym inwestorem portugalskim w Polsce – od początku działalności JMD SA zainwestowało bowiem w rozwój firmy ponad 3 mld złotych. JMD utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu, obecnie posiada ponad 1100 sklepów – zaś rocznie otwiera ponad 130 nowych, sukcesywnie zwiększając sprzedaż. Obecne zatrudnienie wynosi ponad 22 000 pracowników, plasując firmę w czołówce największych pracodawców w Polsce. Biedronka to takŜe jeden z największych odbiorców dla producentów działających w Polsce – stałymi umowami handlowymi jest z nią związanych ponad 450 partnerów handlowych. Firmie udało się osiągnąć imponujący wskaźnik sprzedaży produktów spożywczych wyprodukowanych w Polsce – jest to ponad 95%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *