Nadzieja dla firm

Większość przedsiębiorców zakładających swoją firmę skupia się wyłącznie na jej prowadzeniu.
Strategia taka, jest niewystarczająca do osiągnięcia sukcesu. Inwestowanie w wiedzę, dokształcanie siebie bądź pracowników daje firmie przewagę na rynku, zwiększa jej potencjał i ułatwia realizację założonych celów. Duże możliwości dofinansowania, jakie daje Unia Europejska, pozwalają utrzymać niski koszt szkoleń i nie obciążać zanadto portfela początkującego biznesmena.

Kłopoty nowych firm dostrzegła Fundacja Nadzieja, która po rozpoznaniu potrzeb przedsiębiorców organizuje szkolenia, na których położono szczególny nacisk na takie tematy jak: osiąganie długotrwałych i efektywnych relacji firmy z klientami; rzetelną analizę finansową firmy, ocenę zdolności kredytowej; nabycie umiejętności pozyskania m.in. z funduszy unijnych oraz wykorzystanie innych dostępnych form wsparcia finansowego; poznanie procedur zatrudniania pracowników, podstawowych aktów prawnych z zakresu prawa pracy i form prawnych zawierania umów; kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, jej skuteczna promocja, umiejętność wykorzystania e-marketingu.

– Byłam na tych szkoleniach. Pokazały mi one nowe perspektywy, dostałam skrzydeł i od razu
pojawiły się nowe pomysły. To nieoceniona pomoc dla małego przedsiębiorcy – mówi właścicielka sklepu internetowego z zabawkami dziecięcymi, Anna Łukasik, która skorzystała ze szkoleń dotyczących dotacji z funduszy Unii Europejskiej.
 

– Wydaje się, że czas spędzony na szkoleniach jest czasem straconym – zamiast zarabiać, trzeba siedzieći słuchać wykładowców. Nic bardziej błędnego – trzy dni to nie jest dużo, a wiedza zdobyta na szkoleniach plus warsztaty, zawsze procentują w przyszłości – mówi Kamila Wach z Fundacji Nadzieja.

Najczęstszym błędem przedsiębiorców jest niekompetentne zarządzanie firmą, brak wiedzy o źródłach zewnętrznego finansowania, nieefektywna polityka finansowa i nieskuteczny marketing.
Należy pamiętać, że są to cztery filary działalności każdej firmy. Jeśli o nie zadbamy, własny biznes może stać się opłacalny i stanowić podstawę utrzymania siebie i rodziny. Większość szkoleń jest krótka, ale intensywna, a czas przeznaczony na dokształcanie to inwestycja zarówno w nas jak i w firmę.

– Dzięki szkoleniom uczymy się, np. jak zdobyć klientów, jak ich przekonać do naszej oferty i co najważniejsze, jak ich utrzymać przy naszej firmie – tłumaczy Kamila Wach, wiadomo, że jeśli są klienci to firma zarabia.

– Przekazujemy wiedzę jako ważne narzędzie w prowadzeniu własnego biznesu. Niewiele osób wie, że o pozyskaniu nowego klienta często decyduje pierwsze kilkanaście sekund rozmowy. My mówimy jak to wykorzystać. Uczymy też jak promować własną firmę – mówi Iwona Borawska, prowadząca jedno ze szkoleń w projekcie „Zdobądź wiedzę-rozwiń firmę”.

– Młodzi przedsiębiorcy często poruszają się na rynku na oślep – twierdzi Beata Skrońska, uczestniczka szkoleń Fundacji Nadzieja, właścicielka firmy importującej gadżety reklamowe i dodaje – początkujący przedsiębiorca nie powinien szukać przeszkód, ale znaleźć dobry cel i do niego dążyć. Potrzebna do tego jest wiedza i wytrwałość, a szkolenia mogą mu w tym pomóc.

Informacje o szkoleniach prowadzonych przez Fundację Nadzieja:

Koszt uczestnictwa w 3-dniowym szkoleniu (dzięki dofinansowaniu UE) to tylko ok. 100 zł.

Kontakt: Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA.
ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, tel. 022/  522 84 61
email: szkolenia@fundacja-nadzieja.org.pl/zdobadz-wiedze
www.fundacja-nadzieja.org.pl

Najbliższe terminy, 3-dniowych szkoleń prowadzonych przez Fundację NADZIEJA:

12-14.10.2009 r. – Pozyskiwanie zewnętrznego finansowania
14-16.10.2009 r. – Zatrudnianie pracowników
19-21.10.2009 r. – Prezentacje i promocje
21-23.10.2009 r. – Finanse dla niefinansistów
26-28.10.2009 r. – Budowa relacji z klientem

Szkolenia odbywać się będą do grudnia 2009 r.

Stowarzyszenie Polskich Mediów objęło patronatem przedsięwzięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *