Relacja z Auto Show Poland 2009 i Grand Prix Auto Show

Grand Prix była, jak zwykle widowiskowa, w porównaniu z dużym salonem samochodowym, gdzie odwiedzający ten duży ”salon samochodowy” był nabywcą biletu. Być może poszukiwanie nowości w ramach trendów ekologiczno oszczędnościowych byłoby ciekawym zajęciem jednak na tej wystawie, nie znalazło to odzwierciedlenia, poza nielicznymi wyjątkami modeli ECO – logicznych i szkół jazdy. Szkoda, ale symulator do nauki oszczędnej jazdy znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, na VI piętrze, jako jeden z elementów wystawy Nasza Ziemia. Wychodzi na to, że jest jeszcze sporo czasu na próby w tym symulatorze.
Oczywiście na AUTO SHOW POLAND 2009 nie zabrakło aut, które nie tylko budziły emocje, ale jakby czegoś odrobinkę brakowało.

Wracając jednak do GRAND PRIX AUTO SHOW POLAND 2009 tradycyjnie rozpoczęcie miało miejsce w ostępach Żerania, kolejno przenosząc się na udostępnione place i zamknięte tereny, z założenia bezpieczne dla toczącego się obok ruchu kołowego i życia codziennego Warszawy.

10 prób zgromadziło wielu widzów i oczywiście hobbystów i fascynatów sportów samochodowych. Główne trofeum 2 PUCHARY "GRAND PRIX AUTO SHOW POLAND 2009" miała otrzymać załoga, która osiągnie najlepszy wynik z sumy rozegranych prób sportowych. Zaglądając do wyników, skorzystajmy ze strony Automobilklubu Centrum,
http://www.ak-centrum.pl/index.php?go=rsmppc/2009/rsmppc11/podstrona

Pozostaje kwestią pilną do rozstrzygnięcia nazwa imprezy, bowiem powinna ona odnosić się do tradycji i jednocześnie szanować prawa innych autorów imprez samochodowych. Z pewnością te kwestie pozytywnie załatwią znawcy sprawy i dojdą do jednoznacznego porozumienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, jak sądzimy za rok ponownie odwiedzicie Państwo EXPO a z pewnością zobaczycie GRAND PRIX AUTO SHOW POLAND 2010 i być może weźmiecie w nim udział. Już dziś zapraszamy za rok !

Autor : Adam Jankowski
(zdjęcia: autor)

Więcej zdjęć do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *